تحقیق وسواس فکری

وسواس فکری عملی چیست؟ وسواس فکری – عملی بیماری است که در ان فرد افکاری ناخواسته داشته و اعمالی را بارها و بارها تکرار می کند. همه ما در زندگی عادی خود روتین های بخصوصی داریم مثل مسواک زدن دندان هایمان قبل از خواب. اما افرادی که مبتلا به این روان رنجوری هستند، عادات رفتاری دارند که سد راه زندگی ر…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 20

حجم فایل: 19 کیلوبایت

قیمت: 9000 تومان

وسواس فکری عملی چیست؟

وسواس فکری – عملی بیماری است که در ان فرد افکاری ناخواسته داشته و اعمالی را بارها و بارها تکرار می کند. همه ما در زندگی عادی خود روتین های بخصوصی داریم مثل مسواک زدن دندان هایمان قبل از خواب. اما افرادی که مبتلا به این روان رنجوری هستند، عادات رفتاری دارند که سد راه زندگی روزانه شان است

اکثر افراد مبتلا به این روان رنجوری، خود می دانند که افکار و اعمالشان بی معنا و غیر ضروری است اما قادر به نادیه گرفتن آن یا خودداری از انجام آن نیستند.

وسواس فکری چیست؟

وسواس فکری شامل ایده ها، نظرات، انگیزه هایی است که مرتبا به ذهن فرد هجوم می آورد فردی که مبتلا به این روان رنجوری است به هیچ عنوان دوست ندارد چنین افکاری داشته باشد و آنها را آزار دهنده می داند. اما قادر به کنترل آنها نیست. گاهی اوقات این افکار هر از گاهی به سراغ فرد می آیند و گاهی اوقات مرتبا ذهن او را اشغال می کنند.

وسواس عملی چیست؟

افکار وسواسی فرد را مضطراب و هراسان می کند. این افراد سعی می کنند با انجام اعمالی بخصوص بنا بر قانونی که برای خود می سازند از شر این افکار خلاص شوند. این رفتارها وسواس عملی نامیده می شوند. برای مثال فرد مبتلا به این روان رنجوری ممکن است افکار وسواسی در مورد ترس از میکروب داشته باشد، از این رو بعد از رفتن به توالت، دستهای خود را بارها و بارها می شوید. انجام این اعمال باعث می شود تا این افکار به طور موقت از فرد دور شوند. اما وقتی این اضطراب و ترس باز می گردد کار فرد مبتلا دوباره از نو آغاز می شود.

فهرست مطالب

1 – معرفی وسواس های فکری – عملی

2 – چه چیزهایی وسواس های فکری با ابعاد بالینی را از افکار تکراری بی ضرر متمایز می کند؟

3- وسواس های فکری و زمینه اجتماعی

4 – اضطراب، افسردگی و وسواس ها

5 – آسیب پذیری در برابر اختلال وسواس فکری – عملی

6 – نظریه های اختلال وسواس فکری – عملی

7 – درمان اختلال وسواس فکری – عملی

8 – نشانه ای اصلی اختلال وسواس فکری – عملی

9 – نشانه های همراه اختلال وسواس فکری- عملی

10 – وسواس فکری – عملی چیست؟

11- وسواس فکری چیست؟

12- وسواس عملی چیست؟

13- برخی وسواس های فکری – عملی متداول

14 – علل بیماری وسواس فکری – عملی

15 – سایر بیماریهای مرتبط با وسواس فکری – عملی

عبارات و واژگان کلیدی:

  • تحقیق علوم اجتماعی
  • دانلود تحقیق
  • کار تحقیقی علوم اجتماعی
  • علوم اجتماعی
  • تحقیق وسواس فکری
  • وسواس
  • وسواس فکری
  • تعریف وسواس فکری
  • وسواس چیست
  • انسان وسواسی

کلیک برای خرید