تحقیق تاریخچه گرافیک

مقدمه: گرافیک از آن دست هنر هایی است که در کشور ما کمتر شناخته شده و محدود کار هایی هم که در این زمینه صورت گرفته نتوانسته است به شناخت بیشتر این هنر کمک کند. در ابتدا باید گفت که دو نوع گرافیک وجود دارد گرافیک کامپیوتری و گرافیک دستی یا همان هنری. گرافیک مجموعه ای از رنگها، طرحها، شکلها و تصاویر.. …

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 33

حجم فایل: 24 کیلوبایت

قیمت: 8000 تومان

دانلود تحقیق در مورد تاریخچه گرافیک،

در قالب word و در 33 صفحه، قابل ویرایش.

مقدمه تحقیق:

گرافیک از آن دست هنر هایی است که در کشور ما کمتر شناخته شده و محدود کار هایی هم که در این زمینه صورت گرفته نتوانسته است به شناخت بیشتر این هنر کمک کند. در ابتدا باید گفت که دو نوع گرافیک وجود دارد گرافیک کامپیوتری و گرافیک دستی یا همان هنری.

گرافیک مجموعه ای از رنگها، طرحها، شکلها و تصاویری می باشد که یک هدف را دنبال می کند و هم چنان معنا دهنده هر موضوع، پیوند دهنده هر موضوع و جان بخشیدن به هر موضوع می باشد.

ه بصورت واضح تر می توان گفت که گرافیک، احساسات و عواطف درونی یک نقاش است که از طریق قلم مو و رنگ آن را بیان می کند و در نتیجه امکان دارد که پیام روشن و واضحی برای همه افراد نداشته باشد و امکان دارد برای بعضی واضح و برای بعضی بی معنی و بی مفهوم باشد یعنی یک نقاش عواطفش را بیان می کند و کاری به این ندارد که مخاطبش منظورش را درک می کند یا خیر. به همین دلیل از یک تابلوی نقاشی؛ افراد مختلف برداشت های متفاوتی دارند.

اما یک گرافیست موظف است پیام خود را به گونه ای بیان کند که حتماً مخاطبش منظورش را دریافت کند- اما اینکه آیا مورد پسند مخاطب قرار می گیرد یا خیر، بستگی به سلیقه شخص دارد که سلیقه ها متفاوت است- هنر گرافیک چون تکثیر می شود و به دسترس طیف های مختلفی از مردم قرار می گیرد و متعلق به همه می شود، مثل نقاشی شخصی نیست و هیچ وقت به عنوان تابلو در یک قاب و تنها از یک شخص نیست.

گرافیک از سلسه هنرهای تجسمی است که صد البته برای کسانی که آن را با نقاشی اشتباه میگیرند (چون شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وقتی به کسی می گویید رشته ام گرافیک است می گوید پس چهره مرا نقاشی کن!!) باید بگویم گرافیک، در اصل ایده و ترکیب بندی است که اکثر اوقات بین نوشته و تصویر اتفاق می افتد و نقاشی بیشتر تقلید طبیعت است که ایده های گرافیست ها می تواند به وسیله دست مثال یک نقاش اجرا شود که خیلی از هنرمندان شاید برای اجرای بهتر و شاید به خاطر کسری وقت طراحی نهایی رابه شخص دیگری می سپارند و در گروه دوم می توان به گرافیست ها و صفحه آراها اشاره کرد و گاهی هم ایده های شان توسط کامپیوتر و برنامه های پیشرفته اجرا می گردد که مطمئناً کار با دست از ارزش بالاتری بر خورداراست یک نقاش ایتالیایی می گوید…

عبارات و واژگان کلیدی:

  • تاریخچه گرافیک
  • تاریخچه گرافیک محیطی
  • تاریخچه گرافیک محیطی در ایران
  • تاریخچه گرافیک در ایران
  • تاریخچه گرافیک ایران
  • تاریخچه گرافیک کامپیوتری
  • تاریخچه گرافیک در جهان
  • تاریخچه گرافیک جهان
  • تاریخچه گرافیک متحرک
  • تاریخچه گرافیک pdf

کلیک برای خرید