تحقیق امام خمینی و هنر

بخشی از متن: شخصیت عظیم و افکار بلند حضرت امام خمینی از یک سو، گستردگی مباحث مربوط به هنر و شاخه های مختلف آن از سوی دیگر، و محدودیت صفحات خاص این موضوع از سوی سوم، پرداختن به موضوع امام خمینی و هنر را دشوار می سازد. اما از آنجا که جامعیت شخصیت امام راحل و دیدگاههای نو و مترقی.. …

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 29

حجم فایل: 214 کیلوبایت

قیمت: 6500 تومان

بخشی از متن:

شخصیت عظیم و افکار بلند حضرت امام خمینی از یک سو، گستردگی مباحث مربوط به هنر و شاخه های مختلف آن از سوی دیگر، و محدودیت صفحات خاص این موضوع از سوی سوم، پرداختن به موضوع امام خمینی و هنر را دشوار می سازد.

اما از آنجا که جامعیت شخصیت امام راحل و دیدگاههای نو و مترقی حضرت او نسبت به مسایل گوناگون از جمله هنر، پرداختن به این موضوع را ضروری می سازد، هر چند گذرا به موضوع یاد شده می پردازیم.

گستره بحث دامنه مباحث و شاخه های مربوط به هنر، بسی گسترده است. از نویسندگی، شعر، قصه، طنز، نقاشی، موسیقی، خطابه و سخنوری گرفته، تا وادی فیلم و سینما و تإتر و برنامه های هنری رادیو و تلویزیون و کاریکاتور، نمایشنامه ها و فیلمهای عروسکی و کارتون کودکان و طراحی و گرافیک و خوشنویسی و آهنگ و آواز و… را شامل می شود.

در مقوله هنر، زیباشناسی و زیبایی آفرینی از عناصر مهم به شمار می رود. تخیل و ذهن خلاق هنرمند، به کمک احساس بالنده و قدرت تعبیر و ظرافت اندیشه و نکته شناسی و نکته سنجی و خیال انگیزی، جلوه های ماندگاری از هنر را پدید میآورد.

آنکه روحی لطیف و درکی زیبا و زبانی نافذ و بیانی رسا دارد، در شاخه های مختلف هنر، بهتر می تواند اندیشه و احساس و پیامی را بر بال هنر بنشاند و در آفاق اندیشه های بشری و در قلمرو دل و جان انسانها به پرواز آورد.

امام امت، با برخورداری از مایه های اصلی و عمده هنر، در حد بالایی این عناصر را در وجود خویش فراهم آورده بود. نیروی خطابه و سخنوری امام امت، زیبایی قلم و قدرت نگارش و تعبیری او، توان تإثیرگذاری عمیق بر دلهای مخاطبین، قدرت انگیزش نسبت به جوانان، ذوق لطیف شعری، خط پخته و زیبا، مایه های طنز و کنایه و استعاره و صناعات ادبی در گفتار و نوشتار، زیبایی روح و رفتار، جمال ظاهر و باطن و حسن صورت و حسن سیرت و حسن سریرت، همه و همه در امام امت جمع بود. هنر رفتاری و جاذبه فوق العاده او و هنر ایجاد تغییر در رفتار و ساختار فرد و جامعه نیز از او چهره ای به عنوان معمار حکومت اسلامی ساخته است. هم او بود که هنر بسیج توده ها را علیه ستم در سطح جهان داشت و این کم هنری نیست. خدای متعال، که زیباییآفرین پهنه خلقت است، هنرهای متعددی را در وجود این انسان پیامبرگون، مسیح وار، ابراهیمآسا، علی وش یکجا گرد آورده است.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • امام خمینی و هنر
  • هنر
  • امام خمینی
  • تحقیق هنر
  • دانلود تحقیق
  • کار تحقیقی هنر
  • تحقیق در مورد امام خمینی
  • آثار هنری خمینی
  • دانلود تحقیق رشته هنر
  • بررسی آثار هنری امام خمینی

کلیک برای خرید