تحقیق بررسی و مقایسه هنر انیمیشن ایران، آمریکا و اروپا

بخشی از متن: درک دنیای انیمیشن: می خواهیم پیش از پرداختن به چگونگی نوشتن کارتون، قدری در مورد رسانه انیمیشن سخن بگوییم. این بحث شما را در درک وقایع و شرایط کلی دنیای انیمیشن یاری خواهد نمود. به هر حال نویسنده کارتون نخستین حلقه زنجیره تولید آن است و هر چه بیشتر از روند کار مطلع باشد طبیعتاً کار… …

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 77

حجم فایل: 1,198 کیلوبایت

قیمت: 13000 تومان

بخشی از متن:

درک دنیای انیمیشن: می خواهیم پیش از پرداختن به چگونگی نوشتن کارتون، قدری در مورد رسانه انیمیشن سخن بگوییم. این بحث شما را در درک وقایع و شرایط کلی دنیای انیمیشن یاری خواهد نمود. به هر حال نویسنده کارتون نخستین حلقه زنجیره تولید آن است و هر چه بیشتر از روند کار مطلع باشد طبیعتاً کار بهتری ارایه خواهد نمود. عدم درک صحیح از اصول تولید و انواع مختلف انیمیشن بزرگترین مانع بر سر راه شما است. شما نمی دانید در اطرافتان چه می گذرد و نمی تواند با عوامل تولید ارتباط برقرار کند.

یکی از مهم ترین مفاهیم مربوط به فرایند تولید یک پروژه انیمیشن بودجه است. شما به عنوان نویسنده موظف اید کارتونی بنویسید که هم از بعد تکنیکی و هم از بعد مالی قابل ساخت و توجه باشد. تغییر بیش از حد صحنه ها که مستلزم طراحی تعداد زیادی پس زمینه است بودجه کارشناسی را بیش از حد افزایش خواهد داد. به همین ترتیب استفاده از شخصیت های متعدد که نیاز به بازیگران و گویندگان فراوان دارد نیز از لحاظ مالی قابل توجیه خواهد بود. یک فیلمنامه درخشان و با کیفیت اما غیر قابل ساخت عملاً فیلمنامه موفقی نیست. فروش یک کار کوچک و کسب درآمدی، خیر، البته بد نیست اما نمایش کار شما بر پرده عریض سینما نه تنها از لحاظ حتی ارضا کننده خواهد بود بلکه در نقش کارت ویزیت شما در کارهای بعدی هم عمل خواهد کرد.

نگاهی گذرا به تولید انیمیشن از فیلمنامه تا کارتون قابل پخش:

البته پیش از نوشتن فیلمنامه چند مرحله وجود دارد که بعد ها دقیق تر به آنها خواهیم پرداخت. اما فرض می کنیم که فرایند تولید یک پروژه انیمیشن چه تلویزیونی و چه فیلم بلند آغاز می شد.

فیلمنامه در حقیقت کلیت داستان را شرح می دهد. شرح محیط داستانی که صحنه ها را شکل می دهد، شرح حرکتهایی که در این صحنه ها اتفاق می افتد و شرح مکالمات بیان شخصیتها، فیلمنامه انیمیشن های تلویزیونی بر خلاف تولیدات سینمایی، به کوچک ترین جزئیات هم می پردازد تقریباً می توان گفت که هیچ نکته ای به حدس و گمان دیگران واگذار نمی شود. اما این به آن معنا نیست که سایر عوامل دخیل در فرایند تولید نباید در پیشبرد داستان، مکالمات و یا شوخیها مشارکت خلاق داشته باشند مشارکت آنها کیفیت کارها را بالاتر خواهد برد. اما متن یک انیمیشن تلویزیونی باید شمایل کاملی از تولید نهایی باشد در فیلمهای بلند ماهها زمان صرف اصلاح و پیشبرد شوخیها به وسیله طرحهای مداری می شود. اما در تلویزیون هر آنچه در فیلمنامه نوشته می شود به تصویر بدل خواهد شد.

پس از آنکه فیلمنامه به مرحله پیش نویس نهایی رسید کار با استوری برد ادامه می یابد. استوری برد در واقع روایت تصویری فیلمنامه و متشکل از تصاویر و طرحهای کوچک است. در استوری برد تمام صحنه های فیلمنامه به نمایش داده شده و حرکتها به جابجایی های دوربین بوسیله علایم خاص و سلسله مراتب تصاویر بیان می شود.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • انیمیشن
 • بررسی انیمیشن سازی ایران
 • انیمیشن سازی آمریکا و اروپا
 • هنر انیمیشن
 • تحقیق رشته هنر
 • دانلود تحقیق هنر
 • کار تحقیقی هنر
 • تحقیق پیرامون انیمشین
 • انیمیشن سازی
 • تاریخچه انیمیشن ایران
 • تاریخچه انیمیشن جهان

کلیک برای خرید