آموزش دوخت و برش لباس عروس

آموزش دوخت و برش لباس عروس…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 20

حجم فایل: 33 کیلوبایت

قیمت: 3000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


  • دانلود گزارش کارآموزی در آموزشگاه طراحی لباس گلشن صبا، در قالب word و در 25 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن گزارش کارآموزی: آموزشگاه گلشن صبا به سرپرستی خانم رضیه نشان، در سال 1382 تأسیس گردید. در این آموزشگاه تدریس الگو به روش های… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 25 حجم فایل: 90 کیلوبایت قیمت: 4700 تومان دانلود گزارش کارآموزی در آموزشگاه طراحی لباس گلشن صبا، در قالب word و در 25 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن گزارش کارآموزی: آموزشگاه گلشن صبا به سرپرستی خانم رضیه نشان، در سال…

  • دانلود تحقیق در مورد بررسی نگرش دبیران و دانش آموزان دختر مقطع متوسطه نسبت به اجرای طرح لباس متحدالشکل، در قالب doc و در 80 صفحه، قابل ویرایش، شامل: فصل اول مقدمه، بیان مسأله، اهمیت و ضرورت مسأله پژوهش، اهداف پژوهش، فرضیه های پژوهش… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 80 حجم فایل: 161 کیلوبایت قیمت: 6900 تومان دانلود تحقیق در مورد بررسی نگرش دبیران و دانش آموزان دختر مقطع متوسطه نسبت به اجرای طرح لباس متحدالشکل، در قالب doc و در 80 صفحه، قابل ویرایش، شامل: فصل اول: مقدمه بیان…

  • طراحی 3 بعدی با استفاده از نرم افزار سالیدورک طراحی قطعات و آماده رندرگیری و اجرا با استفاده از نرم افزار سالیدورک SOLIDWORKS نرم افزار کاربردی در رشته مکانیک و طراحی قطعات در اکثر رشته های مهندسی قابل مشاهده در SOLIDWORKS تک تک قطعات داخل فایل سه بعدی آماده جهت رندرگیری… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: SLDPRT , SLDASM تعداد صفحات: 5 حجم فایل: 841 کیلوبایت قیمت: 0 تومان طراحی 3 بعدی با استفاده از نرم افزار سالیدورک طراحی قطعات و آماده رندرگیری و اجرا با استفاده از نرم افزار سالیدورک SOLIDWORKS نرم…

  • دانلود نرم افزار موبایل آموزش بافت لباس زنانه و دخترانه، در قالب فایل جاوا apk. توضیحات: دوست دارید برای خودتان و فرزندانتان انواع لباس ببافید؟ می خواهید طرح های زیبا و جذاب ببافید؟ دوست دارید پیراهن، مقتعه، شنل، جلیقه، شال، جوراب، کاور، لباس… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: apk حجم فایل: 4,392 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان دانلود نرم افزار موبایل آموزش بافت لباس زنانه و دخترانه، در قالب فایل جاوا apk. توضیحات: دوست دارید برای خودتان و فرزندانتان انواع لباس ببافید؟ می خواهید طرح های زیبا و جذاب ببافید؟ دوست دارید پیراهن، مقتعه،…

  • دانلود نرم افزار اندروید آرایش عروس، ماشین، کارت و لباس عروس، توضیحات: اگه می خواهی همه چیز راجب لباس عروس، آرایش عروس، جهیزیه عروس، تزئین وسایل عروس، کارت عروسی و ماشین و دسته گل عروس بدونی، این برنامه کمک خیلی خوبی بهت… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: apk حجم فایل: 6,179 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان دانلود نرم افزار اندروید آرایش عروس، ماشین، کارت و لباس عروس، توضیحات: اگه می خواهی همه چیز راجب لباس عروس، آرایش عروس، جهیزیه عروس، تزئین وسایل عروس، کارت عروسی و ماشین و دسته گل عروس بدونی، این برنامه…

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

فهرست مطالب

مقدمه:… 1

الگو:… 2

برش:… 4

طرز پهن کردن الگوی روی پاچه (عکس)… 5

چرخکاری و انواع آن و (عکس)… 6

اتو کردن:… 9

اورزدن:… 10

اتو کردن کلی لباس:… 11

طرز اتو کاری کلی: (عکس)… 12

دوخت ژیپون:… 13

طرز برش و دوخت تور سر:… 14

تزئینات و روش های آن:… 15

تشکر از استاد راهنما و مدیریت محترم مزون طناز… 19

الگو:

اکثر مزون ها و تولیدیها از یک الگو به نام الگوی مادر برای سفارشات خود استفاده می کنند در مزون طناز نیز الگویی به نام الگوی مادر وجود دارد که سفارشات خود را از روی آن الگو برش می زنند البته الگوی این مزون توسط خود رئیس مزون یعنی خانم حبیبی کشیده شده یعنی از الگوی متریک، گر لاوین و مولرو ایتالیایی استفاده کرده است مثلا:

اندازه قد و دور حلقه را از الگوی ایتالیایی استفاده کرده

اندازه دور سینه و اندازه سینه را ازالگوی مولر استفاده کرده

بقیه اندازه ها و قسمت ها را از الگوی متریک استفاده کرده

ولی برش کار این مزون از روش مولر استفاده می کرد

در مزون ها و تولیدی ها و قسمت زیادی صرف آماده کردن الگو نمی شود الگویی که از قبل تهیه و امتحان شده است و از آن استفاده می شود و تغییراتی از جمله مدهای یقه –آستین و پایین دامن چه دنباله دار و چه بدون دنباله را روی پارچه انجام می دهند.

بنا براین برای هر مدل یک الگو آماده نمی شود که این کار خود در سرعت کار و صرفه جویی در زمان موثر است.

در صورتی که در مزون های تکه دوزی برای الگو وقت بسیار زیادی را صرف می کنند به این خاطر که قسمت اصلی و مهم کار در دوخت و دوز الگو است.

به صورت کلی بیشترین در آمد این گونه مزونها با سفارشات از شهرستان می باشد که همه لباس ها همه سایز 38 بودند که طرز برش این لباس به صورتی طراحی شده که برای سازهای بزرگ هم مناسب است.

البته سفارشهای شخصی هر فرد با دادن مدل و اندازه لباس عروسی دلخواه خود را می دهد که اصطلاحا به آن تکه دوزی گویند.

برش:

ابتدا ساتن یا پارچه مورد نظر همراه با آستری تا می شود و الگوی ما روی آن قرار می گیرد که تشکیل شده از پیش، پهلوی پیش و پشت و پهلوی پشت و پهلوی پشت که البته وجود این پرسش ها بستگی به مدل لباس دارد که اکثرا از برش های پرنسی که از حلقه آستین طراحی می شود می باشد برای دامن هایی که دارای دنباله هستند؟ قد قسمت پشت الگو به مقدار لازم یعنی 50 سانت اضافه می شود.

در قسمت پهلوی لباس به اندازه 5 سانتی متر برای سایز بندی اضافه درز گذاشته شود.

این مرحله لباس بصورت خام بوده و برای هر مدل یقه مورد نیاز طراحی می شود.

چند دست لباسی که طرحهای مشابه به هم داشته باشند همزمان بوسیله قیچی برقی برش می زنند و تنها علامتی که روی پارچه می زنند قسمت کمر و باسن است.

چرخکاری:

چرخکاری خود از چند مرحله تشکیل شده است.

1- چرخ کاری اکسترو ساتن (قسمت یقه آستر به ساتن البته بجز مدلهایی که دکلته هستند.

2- وصل آستر و ساتن پشت بهم و همچنین جلو

3- سایز کردن لباس

4- دوخت نهایی که شامل وصل کردن پشت و جلوی لباس به یکدیگر است

1- چرخ کاری آستر و ساتن

در این قسمت تکه های آستر را به هم وصل کرده در قسمت پشت برای جای زیپ 5 سانتی متر جا گذاشته و یقه قسمت وسط پشت را می دوزیم برای تمام درزها 1 سانتی متر از پایه چرخ جا می گذاریم و باید دقت کرد که درزها صاف چرخکاری شود (مخصوصا در قسمت هلال سینه)

برای دوخت ساتن هم ابتدا پهلوها به هم وصل می شود و مانند اکثر در قسمت پشت اضافه درز برای زیپ می گذاریم البته روش این مزون به این صورت است.

2- وصل کردن آستر و ساتن پشت به هم:

در قسمت پشت ابتدا آستر را به پشت روی ساتن قرار می دهند و اگر لباس حلقه ای باشد سر شانه و حلقه آستین به صورت نیش نجیه چرخ می کنند که اصطلاحا به این کار خلعتی گویند.

در قسمت پشت جای زیپ باز می ماند از رو چرخ می شود برای قسمت جلو نیز دقیقا همانطور که در پشت عمل کردیم انجام می دهیم بعد از اینکه آستر را برگردانیم و نیش نجیه سازیم ساتن و آستر را سایز بندی کرده و هر کدام از پهلوها را جداگانه چرخ می کنیم.

در لباس های آستین دار در آخرین مرحله پهلو ها به هم دوخته شدند آستین هایی را که از قبل آماده کرده اند به حلقه های آستین وصل کرده در این مزون برای آستین ها آستر قرار نمی دهند.

3- سایز کردن:

دراین مرحله برای لباس هایی که سفارش کلی به مغازه داده می شد از اندازه های فرد مورد نظر استفاده می کردند. یعنی دور کمر. دور سینه و ارتفاع سر شانه تا کمر در قسمت پهلو ها علامت می زدند.

4- دوخت نهایی (وصل کردن پشت و جلوی لباس به یکدیگر):

در دوخت نهایی قسمت پشت و جلوی لباس راه آستر آنها وصل شده و علامتها برای سایز مورد نظر مشخص شده است بهم وصل می کنیم در این مرحله قسمت های علامت گذاری شده باید کاملا روی هم قرا بگیرند. چون در غیر این صورت لباس در تن شخص مورد نظر به خوبی قرار نمی گیرد.

برای وصل کردن قسمت پشت و جلو تا کمر از علامت های زده شده استفاده می شود و از کمر به پایین کم کم درزها را کم می کنیم و کم کم آن را به یک پایه چرخ می رسایم و تا لبه دامن ادامه می دهیم

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد و با فرمت

(word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 20

عبارات و واژگان کلیدی:

  • گزارش کارورزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی
  • پروژه گزارش کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی
  • دانلود گزارش کارآموزی طرز دوخت و برش لباس عروس و نامزدی
  • دانلود گزارش کارورزی طریقه دوخت و برش لباس عروس و نامزدی
  • طرح کاراموزی درباره طرز دو

کلیک برای خرید