کارآموزی سیستم های توزیع الکتریکی

دانلود گزارش کارآموزی سیستم های توزیع الکتریکی…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 50

حجم فایل: 2,091 کیلوبایت

قیمت: 5000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود پاورپوینت با موضوع سیستم و مدیریت توزیع (فصل دهم کتاب مدیریت بازاریابی احمد روستا و همکاران)، در قالب ppt و در 25 اسلاید، قابل ویرایش، شامل تعریف توزیع، مدیریت کانال های توزیع، انواع واسطه ها، مراحل تصمیمات مهم در طراحی کانال های توزیع… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: ppt تعداد صفحات: 25 حجم فایل: 384 کیلوبایت قیمت: 5000 تومان دانلود پاورپوینت با موضوع سیستم و مدیریت توزیع (فصل دهم کتاب مدیریت بازاریابی احمد روستا و همکاران)، در قالب ppt و در 25 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: تعریف توزیع مدیریت کانال های توزیع…

 • دانلود پروژه مهندسی نرم افزار با موضوع تشخیص بن بست در سیستم های توزیع شده، در قالب word و در 124 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه پروژه: امروزه کمتر سیستمی را می توان یافت که روی یک کامپیوتر متمرکز باشد. رشد روزافزون استفاده از سیستم های توزیع… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 124 حجم فایل: 189 کیلوبایت قیمت: 29000 تومان دانلود پروژه مهندسی نرم افزار با موضوع تشخیص بن بست در سیستم های توزیع شده، در قالب word و در 124 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه پروژه: امروزه کمتر سیستمی را می…

 • مقاله ترجمه شده با عنوان اختصاص داده غیرتکراری دینامیک در سیستم های توزیع شده دیتابیس، به همراه اصل مقاله… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: Word تعداد صفحات: 7 حجم فایل: 92 کیلوبایت قیمت: 12500 تومان عنوان انگلیسی مقاله: Non-replicated Dynamic Data Allocation in Distributed Database Systems عنوان فارسی مقاله: اختصاص داده غیرتکراری دینامیک در سیستم های توزیع شده دیتابیس دسته بندی: مهندسی کامپیوتر فرمت فایل ترجمه شده: Word (قابل ویرایش) تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 9 ترجمه سلیس و روان مقاله آماده خرید می باشد. چکیده مقاله: Allocation of data or fragments in…

 • دانلود تحقیق با موضوع تشخیص بن بست در سیستم های توزیع شده، در قالب word و در 121 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، فصل اول: تشخیص بن بست در سیستم های توزیع شده، مفاهیم پایه، انواع مدل های بن بست بر اساس سیستم تبادل پیام... … فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 121 حجم فایل: 1,188 کیلوبایت قیمت: 11800 تومان دانلود تحقیق با موضوع تشخیص بن بست در سیستم های توزیع شده، در قالب word و در 121 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه فصل اول: تشخیص بن بست در سیستم های…

 • دانلود تحقیق با موضوع پایگاه های داده توزیع شده و کاربرد آن درسیستم های توزیع شده، در قالب word و در 130 صفحه، قابل ویرایش، شامل فصل اول: مقدمه، 1-1) مقدمه ای بر پایگاه داده، 1-2) تاریخچه پایگاه داده، فصل دوم: پایگاه های داده توزیع شده، 2-1) … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 130 حجم فایل: 1,324 کیلوبایت قیمت: 13500 تومان دانلود پایان نامه با موضوع پایگاه های داده توزیع شده و کاربرد آن در سیستم های توزیع شده، در قالب word و در 130 صفحه، قابل ویرایش، شامل: فصل…

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

موضوع: گزارش کارآموزی سیستم توزیع الکتریکی

فهرست مطالب

تاسیسات الکتریکی

آشنایی کلی با سیستم قدرت الکتریکی.

تاریخچه

تولید و مصرف انرژی الکتریکی

وظیفه شبکه الکتریکی

انتقال و توزیع انرژی الکتریکی

سیستم انرژی الکتریکی

طراحی سیستم توزیع

عوامل موثر در طراحی سیستم

پیش بینی بار

عوامل موثر پیش بینی بار

توسعه پست

برخی عوامل موثر در توسعه پست

انتخاب مکان پست

عوامل موثر در انتخاب مکان پست

روند مکان یابی پست

سایر عوامل

عوامل موثر بر برآورد هزینه توسعه سیستم توزیع

تکنیک های نوین طراحی سیستم توزیع

مدل های طراحی سیستم توزیع

شبکه های توزیع و پخش انرژی

اشکال مختلف شبکه های توزیع انرژی

الف) شبکه باز

مزایا:

معایب:

ب) شبکه های بسته

1- شبکه از دو سو تغذیه

2- شبکه حلقوی

3- شبکه ستاره ای

4- شبکه شانه ای

5- شبکه های تار عنکبوتی یا غربالی

تجهیزات و لوازم توزیع انرژی

ساختمان و کاربرد هادیها

عایق هادی ها

قدرت انواع ترانس های شبکه توزیع

مفتول های شبکه فشار ضعیف

انواع مقره:

بازو های تیر (تراورز)

آشنایی کلی با سیستم قدرت الکتریکی.

تاریخچه

فکر استفاده از منابع انرژی موجود در طبیعت در راه انجام مقاصد، از روزگاران نخست با بشر همراه بوده است. در ابتدا تنها انرژی قابل استفاده صرفا نیروی بدنی بود که این قدرت را در تمدن های پیشرفته به وسیله اهرم ها و قرقره ها به صورتهای مختلف تبدیل می نمودند. اولین منابع انرژی خارجی که شناخته شد، استفاده از قدرت حیوانات و آب و باد بود که به منظور حمل بار، آماده ساختن زمین و کار انداختن آسیاب ها به کار گرفته می شدند.

تحول بزرگ در استفاده از منابع انرژی در حقیقت از زمان شناختن قدرت بخار آب توسط «جیمز وات» آغازشد که با ساختن ماشین بخار توانست برای بشر عصر جدیدی را آغاز نماید. از این پس سیر تکاملی استفاده از منابع انرژی طبیعت به سرعت صورت گرفت. به طوری که در حال حاضر با استفاده از توربین های آبی و بکاربردن قدرت اتمی در نیروگاههای هسته ای، مسئله تبدیل قدرتهای عظیم تا حدود زیادی حل شده است.

پس از شناخت منابع انرژی و تولید قدرت، موضوع قابل استفاده بودن و سهولت بکارگیری این انرژی پیش می آید.

برای اینکه انرژی تولید شده مفید واقع شود باید دارای خصوصیاتی باشد که عبارتند از:

قابلیت انتقال آسان.

راندمان انتقال بالا.

سهولت بکارگیری عمومی.

قابلیت کنترل توسط مصرف کننده.

قابلیت تبدیل به صورت های مختلف انرژی.

ویژگی هایی که ذکر شد در انرژی الکتریکی بیش از سایر انرژی ها جمع می باشد چراکه مثلا اگر انرژی مکانیکی را در نظر بگیریم، انتقال آن حتی به فاصله چند صد متر احتیاج به تجهیزات فوق العاده زیادی دارد و علاوه بر این راندمان انتقال آن نیز مناسب نمی باشد. در مرحله بعدی توزیع و کنترل آن برای مصرف کننده و تبدیل آن به صورت های دیگر انرژی به صورت مستقیم بی نهایت مشکل و حتی در مواردی غیر علمی است.

در صورتی که انرژی الکتریکی با وجود پیشرفتهایی که در این فن حاصل شده کلیه ویژگی های لازم را دارا می باشد. کنترل آن توسط مصرف کننده صرفا به وسیله چند کلید امکان پذیر بوده و تبدیل آن به انواع انرژی ها از قبیل مکانیکی، نورانی، حرارتی، شیمیایی و… با لوازمی که ساخته شده در کمال سادگی و سهولت انجام می گیرد. بالاتر این که در محل مصرف دارای هیچ گونه آلودگی محیطی نیست.

با عنایت به ویژگی هایی که از انرژی الکترکی شناخته شد، فکر تولید و توزیع انرژی به صورت انرژی الکتریکی تقویت گردید تا این که انرژی الکتریکی اول بار به صورت جریان دائم تولید و توزیع شد و اولین خط انتقال مربوط به آن در سال 1882 توسط «اسکار میلر» و «مارلن دیرز» بین مونیخ و میر باخ کشیده شد.

مهمترین اشکالی که در تولید و توزیع انرژی الکتریکی به صورت جریان دائم به چشم می خورد، دشواری تبدیل ولتاژ در این سیستم بود، چون برای مصرف کننده احتیاج به ولتاژ محدودی بود و از این جهت خطوط انتقال و توزیع نیز نباید در این ولتاژ کار می کردند و از این نظر تلفات قدرت سیستم زیاد بود، به خصوص وقتی که تقاضای قدرت الکتریکی در منطقه ای افزایش می یافت.

در ولتاژ انتقال و توزیع محدود جریان دائم، دامنه جریان زیاد می گشت و این امر باعث افزایش مجذوری تلفات قدرت و در نتیجه پایین آمدن بازده سیستم می شد. برای رفع این نقیصه با توجه به رابطه افت قدرت2p = R. I یا بایستی سطح مقطع خطوط را قطورتر انتخاب می نمودند که خود باعث قوی تر شدن دکل ها، بست های مکانیکی ودر نتیجه غیر اقتصادی تر شدن سیستم می شد یا این که به نحوی بایستی دامنه جریان انتقالی را کاهش می دادند که این امر در جریان دائم با افزایش دامنه ولتاژ در توان ثابت انتقال امکان پذیر نبود. پس بنا به دلایل فوق این سیستم توزیع و انتقال انرژی در مسافتهای طولانی و مقادیر توان عظیم با مشکل مواجه شد و کارآیی خود را از دست داد.

با مطرح شدن ماشین های جریان متناوب سینوسی که از نظر ساختمان و نحوه ساخت، نسبت به ماشین های جریان دائم ساده تر بودند و با عنایت به این امر که تغییر سطح ولتاژ در سیستم جریان متناوب به سهولت انجام می پذیرد، برای تولید، انتقال و توزیع انرژی الکتریکی از سیستم تک فاز جریان متناوب سینوسی به جای جریان دائم استفاده گردید. علت انتخاب شک موج سینوسی علاوه بر سادگی تولید آن، ثابت ماندن شکل آن در تبدیل ولتاژ توسط ترانسفورماتورها بود، زیرا در غیر این صورت شکل موجی جریانی که در محل های مختلف در اختیار مصرف کننده ها قرار می گرفت متفاوت می شد و اشکالات زیادی در استفاده از انرژی الکتریکی پدید می آمد.

اما ایده آل نبودن سیستم تک فازه در بهینه کردن ماشین های تولید و تبدیل کننده انرژی الکتریکی و به ویژه عدم توانایی مطلوب آنها در ایجاد میدان دوار و ساده کردن تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی، باعث به وجود آمدن مشکلاتی در بهره برداری ازاین سیستم گردید. زمانی که «نیکلاتسلا» در سال 1888 مقاله ای راجع به سیستم تک فازه آشکار گشت.

عوامل موثر در طراحی سیستم

تعداد و پیچیدگی مفروضات موثر در طراحی سیستم در نگاه اول متناقض به نظر

می رسند تقاضای رو به افزایش ظرفیت توان، ولتاژهای توزیع بالاتر، اتوماسیون بیشتر و پیچیدگی کنترل بیشتر، در ابتدای فهرست چنین عواملی هستند. محدودیت هایی که طراح نیز با آن مواجه است عبارت از کمبود زمین در مناطق شهری، مفروضات زیست محیطی، محدودیت انتخاب سوخت، عدم مطلوبیت افزایش نرخ انرژی و ضرورت حداقل سازی سرمایه گذاری و هزینه تولید می باشد.

مساله طراحی تلاشی در جهت حداقل سازی هزینه خطوط فوق توزیع، پست ها، خطوط تغذیه کننده انشعابها، هزینه تلفات و غیره می باشد. در واقع، این نیازمندیها و محدودیت ها مسئله طراحی بهینه سیستم توزیع را از قدرت حل شخص بدون تجربه خارج می سازد.

پیش بینی بار

افزایش بار منطقه جغرافیایی که توسط یک شرکت بهره بردای برق سرویس دهی می شود مهمترین عامل موثر در توسعه سیتم توزیع است. بنابراین پیش بینی افزایش بار و عکس العمل سیستم به این افزایش بار در فرآیند طراحی ضروری است. دو محدوده زمانی مهم در پیش بینی بار وجود دارد: بلند مدت، با افق زمانی حدود 15 تا 20 سال و کوتاه مدت با افق زمانی تا فواصل 5 سال. به طور ایده آل این پیش بینی ها باید بارهای آینده را با دقت و جزئیات پیش بینی نمایند و حتی تا سطح مصرف کنندگان حقیقی گسترش یابد، اما در عمل نیاز به تفکیک کمتری است و جزئیات زیاد لازم نیست.

عوامل موثر پیش بینی بار

1- آلترناتیوم های منابع. 2- چگالی بار. 3- رشد جمعیت.

4- اطلاعات تاریخی. 5- عوامل جغرافیایی. 6- استفاده از زمین.

7- طرحهای شهری. 8- طرحهای صنعتی. 9- طرح های توسعه اجتماعی.

شاخص های اقتصادی، تاریخی و طرح های رسمی استفاده از زمین، همگی به عنوان اطلاعات ورودی در رویه پیش بینی عمل می کنند. اطلاعات خروجی پیش بینی بار به صورت چگالی بار (کیلو وات آمپر بر متر مربع) برای پیش بینی های بلند مدت است. پیش بینی های کوتاه مدت نیازمند جزئیات کمتری هستند. چگالی بار متناسب با مختصات جدول بندی شده برای مناطق مورد نظر بوده و سپس از این اطلاعات جدول بندی شده در طرح پیکره بندی [1] سیستم کمک گرفته می شود. جدول بندی پیش بینی بار یک وسیله مفید طراحی برای آزمودن تمام مناطق جغرافیایی و در نظر گرفتن اعمال لازم جهت الگوهای توسعه سیستم ارائه می نماید.

توسعه پست

طراح بر اساس اطلاعات ملموس و یا غیر ملموس پیش بینی آینده یک سیستم، تصمیم گیری می کند. به طور مثال، بار پیش بینی شده، چگالی بار، و رشد بار ممکن است نیاز به توسعه پست حاضر یا احداث یک پست جدید داشته باشد. در طرح توسعه سیستم، ساختار فعلی سیستم، ظرفیت و بارهای پیش بینی شده نقش اساسی بازی می نمایند.

برخی عوامل موثر در توسعه پست

1- محدودیت خطوط تغذیه (ورود و خروج) 2- عدم انعطاف انتقال.

3- ولتاژ انتقالی. 4- ظرفیت خط ارتباطی.

5- پیش بینی بر. 6- ظرفیت و ساختار فعلی.

7- محدودیتهای پروژه ای. 8- اندازه فیزیکی و دسترسی به زمین.

9- حصار فیزیکی. 10- محدودیت اندازه موجوع.

11- عوامل اقتصادی.

انتخاب مکان پست

فاصله از مرکز بار و خطوط فوق توزیع موجود و همچنین دیگر محدودیتها مثل دسترسی به زمین، قیمت آن و برنامه های استفاده از زمین مهمترین آنها هستند.

فرآیند جایابی پست می تواند با یک روند مورد یابی که تمام مکان های ممکن برای موقعیت پست از درون ان عبور می نماید توسط عوامل زیر توصیف گردد؛

عوامل موثر در انتخاب مکان پست

1- چگالی بار. 2- پیش بینی بار.

3- موقعیت خطوط فوق توزیع. 4- دسترسی به زمین.

5- قیمت زمین. 6- برنامه استفاده از زمین.

7- موقعیت پست موجود. 8- محدودیت خطوط تغذیه.

منطقه سرویس، ناحیه تحت ارزیابی است. ابتدا مورد یابی اولیه با استفاده از یک سری مفروضات اعمال می شود، مثل ایمنی، مهندسی، طراحی سیستم، عرف، اقتصاد و زیبایی. این گام از انتخاب مکان، اصولا مناطقی را که برای توسعه نامناسب هستند را مشخص می کند. سپس منطقه سرویس برای یک مجموعه از مکان های کاندیدا برای احداث پست مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مکان های کاندید در سه دسته اصلی تقسیم بندی می شوند:

1- مکان های نا مناسب مه برای توسعه در آینده مطلوب نیستند.

2- مکان هایی که دارای برخی ویژگی های مطلوب هستند، اما برای ارزیابی جزئیات در حین روند طراحی انتخاب نمی شوند.

3- مکان های کاندیدی که بایستی با جزئیات بیشتی مطالعه گردند.

تاکید بر روی هر کدام از فرضیات انتخاب مکان پست از سطح یه سطح و شرکت به شرکت فرق می کند.

روند مکان یابی پست

منطقه سرویس.

مناطق کاندید؛ الف- مکانهایی که برای ارزیابی بعدی نگاه داشته اند.

ب- مناطق عیر قابل استفاده.

مکانهای کاندید

مکانهای پیشنهادی.

سایر عوامل

وقتی بار ارجاعی به پست ها معین شد، در انتخاب ولتاژ، انتخاب مسیر خطوط تغذیه کننده، تعداد خطوط تغذیه کننده، انتخاب اندازه هادی و هزینه کل را در نظر گرفت.

عوامل موثر بر برآورد هزینه توسعه سیستم توزیع

1- بهره از دست رفته حین ساختن. 2- هزینه سرانه.

3- هزینه نصب. 4- هزینه ساختار.

5- هزینه ساختمان. 6- هزینه مواد.

7- هزینه تعمیر. 8- هزینه بهره برداری.

9- هزینه های مالیات و متفرقه.

در حالت عام، سطوح ولتاژهای فوق توزیع و توزیع توسط سیاست گذاری شرکت تعیین می گردد و به دلیل استاندارد کردن و عوامل اقتصادی طراح آزادی زیادی در انتخاب اندازه های لازم و نوع و ظرفیت تجهیزات ندارد. به طور مثال طراح می تواند ترانسفورماتور توزیع را از داخل لیست ترانسفورماتورهایی که در حال حاضر در شرکت موجود است، بازاء سطوح ولتاژی که قبلا توسط شرکت تثبیت شده است انتخاب نماید.

تکنیک های نوین طراحی سیستم توزیع

امروزه اکثر طراحان سیستم توزیع الکتریکی در صنعت از برنامه های کامپیوتری مانند برنامه های پخش بار، برنامه های پخش بار شعاعی یا حلقوی، برنامه های محاسبات جریان اتصال کوتاه و جریان عیب، محاسبات افت ولتاژ و برنامه های محاسبه امپدانس کل سیستم، همچنین ابزارهایی دیگر مانند پیش بینی بار، تنطیم ولتاژ، طراحی خازن، قابلیت اعتماد و الگوریتم های انتخاب و جایابی بهینه استفاده می کنند، ولیکن، در حالت کلی، مفهوم عام استفاده از اطلاعات خروجی هر برنامه به عنوان ورودی برنامه بعدی را به کار نمی برند. کامپیوترها محاسبات را به دقت انجام می دهند و مهندسین طراح فقط باز بینی و مقایسه را انجام می دهند. نه انجام محاسبات را، ولیکن برای استنتاج مهندسی راهی جز استنباط شخص مهندس وجود ندارد.

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد که با فرمت (word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 50

عبارات و واژگان کلیدی:

 • کارآموزی سیستم های توزیع الکتریکی
 • گزارش کارآموزی سیستم های توزیع الکتریکی
 • کارورزی سیستم های توزیع الکتریکی
 • دانلود کارآموزی سیستم های توزیع الکتریکی
 • دانلود گزارش کارآموزی سیستم های توزیع الکتریکی دانلود گزارش کار سیستم های توزیع الکتریکی
 • خرید گزارش

کلیک برای خرید