گزارش کارآموزی اداره امور مالیاتی دارایی

دانلود گزارش کارآموزی اداره امور مالیاتی دارایی…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 11

حجم فایل: 18 کیلوبایت

قیمت: 3000 تومان

سایت مشابه: 7

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

مقدمه

فرم تشخیص مالیات

آشنایی کامل با گزارش رسیدگی مالیاتی

برگ بند ج اظهار نامه مالیاتی

قبض پرداخت مالیات

تشخیص علی الرأس

در سازمان امور مالیاتی که درآمد زایی برای دولت و مشارکت مردم در توسعه کشور از اهداف عنوان مالیات از مؤدیان اخذ می شود که پس از شناسایی و تشخیص از سوی ممیزین و تأیید سرممیز مالیاتی برای آنها در نظر گرفته می شود.

مقدمه:

مالیات در تمام جوامع بشری از دیرباز رایج بوده بطوریکه وصول آن بصورتهای مختلف برای دولتها و دولتشهرها اجتناب ناپذیر می نموده است. هم اکنون نیز مؤثر ترین ابزار در دست هر دولت برای ایفای وظایف خطیری که بر عهده دارد در مالیه عمومی به شمار می آید. با توجه به پیشرفت تمدن و وقوع تحولات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی امروزه هر شخص به خوبی می داند پرداخت مالیات در واقع مشارکت در سازندگی کشور و توسعه زیر ساختهای اجتماعی جوامع است. در ایران نیز مانند سایر کشورهای کهن، مالیات سابقه ای دیرینه دارد که با استقرار مشروطیت در ایران برای آنکه امر مهم وصول مالیات، دستخوش خواستها و مقاصد دولتمردان و افراد صاحب نفوذ و متصدیان امور مالیات نشود چارچوب آن در قانون اساسی و متمم قانون اساسی

مشروطه منظور گردید. به نحوی که از آن پس برقراری هر نوع مالیات و معافیت و تخفیف مالیاتی می باید بر قانون موضوع خاص خود ضمن رعایت مساوات و عدم تبعیض می بود. طبق اصل 94 متمم قانون اساسی مذکور، هیچ قسسم مالیات برقرار نمی شد مگر به حکم قانون براساس اصول 95 و 98 معافیتها و تخفیفهای مالیاتی باید براساس قانون معین می شد و بر طبق اصل 97 در مورد مالیات؛ تفاوت و امتیازی بین افراد ملت نباید گذاشته شود. به پیروی از قانون اساسی، از بدو مشروطیت قوانین مالیاتی متعددی به تصویب مجلس وقت رسید که ممترین و جامع ترین آنها قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 28 اسفند 1345 است که با اصطلاحاتی تا پایان حکومت پهلوی و پس از آن نیز با اصلاحیه هایی که حسب مورد به تصویب شورای انقلاب اسلامی و مجلس شورای سلامی می رسید، تا آخر سال 1376 اجرا می شد. با برقراری نظام جمهوری اسلامی و ظهور ارزشهای جدید اجتماعی و فرهنگی و به ویژه تقویت مبانی و بنیه دینی و اخلاقی؛ بازنگری اساسی قانون مالیاتها در اوایل دهه 1360 شروع شد و سپس قوانین متعددی تا به امروز به تصویب رسید که آخرین آن قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 3 اسفند 1366 و اصلاحات بعدی آن می باشد. که موارد زیر در آن مشخص گردیده وبرای آنها قانون تدوین شده: اشخاص مشمول مالیات، مالیات بر دارایی –درآمد، مقررات مختلفه، مراجع مالیات و سازمان تشخیص و…

* در تهیه این گزارش سعی شده تا منمن ارائه گزارشکار؛ مراحل اجرا و اعمال مالیات مؤدیان نیز جهت اطلاع و آشنایی سایرین ذکر شود.

* در این اداره هر ممیز یا چند نفر از ممیزین مسئول رسیدگی به امور خاصی است که به هر بخش از محل کار آنها حوزه می گویند. بعنوان نمونه حوزه رسیدگی به مالیات شرکتها از حوزه رسیدگی به مالیات کسبه و خودروها جداست.

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد و با فرمت

(word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 11

عبارات و واژگان کلیدی:

  • دانلود پروژه کارورزی درباره اداره مالیات و دارایی
  • گزارش کارآموزی اداره امور مالیاتی و دارایی
  • کارآموزی اداره مالیات و دارایی
  • گزارش کارآموزی اداره مالیات و دارایی
  • کارورزی اداره مالیات و دارایی
  • دانلود کارآموزی اداره مالیات
  • دانلود گزارش کارآموزی اد

کلیک برای خرید