دانلود گزارش کارآموزی سنسور

دانلود گزارش کارآموزی در مورد سنسور…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 50

حجم فایل: 1,182 کیلوبایت

قیمت: 5500 تومان

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

فهرست

مقدمه

سنسورهای اثر هال Hall effect sensors

سنسورهای مگنتو استریکتیو Magnetostrictive sensors

سنسورهای مگنتو رزیستیو Magnetoresistive sensor

جمع بندی

مقدمه

بطور کلی موقعیت سنجی از روش های مختلف زیر قابل حصول است:

خازنی، جریان یورشی، نوری، مقاومتی، سونار، لیزری، پیزوالکتریک، القایی، مغناطیسی.

سنسور های مغناطیسی برای بیش از 2000سال است که در حال استفاده می باشند. کاربرد اخیر سنسورهای مغناطیسی در رهیابی یاناوبری (Navigation) می باشد.

سنسورهای مغناطیسی از آهنربای دائمی و یا آهنربای الکتریکیِ تولید شده از جریان ac و dc استفاده می کند. سنسورهای مغناطیسی، بطور کلی، بر میدان مغناطیسی عمل می کنند و ویژگیهای آنها تحت تاثیر میدان مغناطیسی تغییر می کند. از ویژگیهای این سنسورها غیر تماسی بودن (Noncontact) آنهاست. در آنها هیچ اتصال مکانیکی میان قسمت های متحرک و قسمت های ثابت وجود ندارد. این خاصیت منجر به افزایش طول عمر آنها شده است. علاوه بر این لغزش قسمت های متحرک بر هم، در دیگر سنسورها مثل پتانسیومتر باعث ایجاد نویز می شود، که این مشکل در سنسورهای مغناطیسی رفع شده است.

سنسورهای مغناطیسی به سبب ساختار مناسبی که دارند در محیط های آلوده، چرب و روغنی بخوبی عمل می کنند و به همین علت در اتومبیل و کاربرد های این چنینی بسیار مفید هستند.

سنسورهای مغناطیسی بر مبنای رنج میدان اعمالی بصورت زیر تقسیم بندی می شوند:

Low field: کمتر از 1mG

Medium field: ما بین 1mG و 10G

High field: بالاتر از 10G

جابجایی (Displacement) به معنی تغییر موقعیت است. سنسورهای جابحایی به دو نوع افزایشی (Incremental) و مطلق (Absolute) تقسیم می شوند. سنسور های افزایشی میزان تغییر بین موقعیت فعلی و قبلی را مشخص می کنند. چنانچه اطلاعات مربوط به موقعیت فعلی از دست برود، مثلا منبع تغذیه دستگاه قطع بشود، سیستم باید به مبدا خود منتقل شود. (reset شود.) در نوع مطلق موقعیت فعلی بدون نیاز به اطلاعات مربوط به موقعیت قبلی بدست می آید. نوع مطلق نیازی به انتقال به مرجع خود را ندارد. معمولا سنسورهای جابجایی مطلق را سنسورهای موقعیت (Position sensor) می نامند.

در این پروژه سعی شده است تا سنسورهای جابجایی، موقعیت و مجاورتی (Displacement , Position , Proximity) پوشش داده شود.

بطور کلی زمانی که بخواهیم کمیت های فیزیکی مانند جهت، حضور یا عدم حضور، جریان، چرخش و زاویه را اندازه گیری کنیم و از سنسورهای مغناطیسی استفاده کنیم، ابتدا بایستی تا این کمیت ها یک میدان مغناطیسی را بوجود آورند و یا تغییری در میدان مغناطیسی یا در خصوصیات مغناطیسی سنسور ایجاد نمایند و در نهایت سنسور این تغییر را احساس نموده و آنرا با یک مدار بهسازی به جریان یا ولتاژ مناسب تغییر دهیم.

در ادامه اصطلاحاتی جهت یادآوری بیان می شود:

شدت میدان مغناطیسی (Magnetic field intensity): آنرا با H نمایش می دهند و نیرویی است که شار مغناطیسی را در ماده به حرکت در می آورد. به همین علت بدان نیروی مغناطیس کنندگی (Magnetizing force) نیز می گویند. واحد آن آمپر بر متر می باشد.

چگالی شار مغناطیسی (Magnetic flux density): آنرا با B نمایش می دهند. میزان شار مغناطیسی است که در واحد سطح ماده توسط نیروی مغناطیس کنندگی بوجود آمده است. واحد آن نیوتن بر آمپر بر مترمربع می باشد.

نفوذپذیری مغناطیسی (Magnetic permeability): آنرا با نمایش می دهند. توانایی و قابلیت ماده جهت نگهداشتن و عبور شار مغناطیسی است. در فضای آزاد

رابطه

بر قرار است که نفوذ پذیری مغناطیسی فضای آزاد است و برابر می باشد. درسایر مواد رابطه به شکل خواهد بود که و نفوذ پذیری مغناطیسی نسبی ماده می باشد

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد و با فرمت (word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 50

عبارات و واژگان کلیدی:

 • گزارش کارآموزی سنسور
 • دانلود گزارش کارآموزی سنسور
 • خرید گزارش کارآموزی سنسور
 • پروژه گزارش کارآموزی سنسور
 • پروژه کارورزی سنسور
 • پروژه کارورزی برق
 • کاراموزی برق
 • دانلود گزارش کاراموزی سنسور
 • کارآموزی
 • گزارش کارآموزی رشته برق
 • کارورزی
 • دانلود کارآموزی

کلیک برای خرید