گزارش کارآموزی شرکت بین المللی پارس جنوبی

دانلود گزارش کاراموزی شرکت بین المللی توسعه مهندسی پارس جنوبی…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 55

حجم فایل: 915 کیلوبایت

قیمت: 4500 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


  • بررسی موانع خلاقیت در بین کارکنان بیمارستان ارس شهرستان پارس اباد و ارائه استراتژی، در قالب پی. دی. اف و در 22 صفحه، شامل چکیده، مقدمه، پیشینه تحقیقات انجام گرفته، تحقیقات داخلی، تحقیقات خارجی، روش تحقیق، جامعه آماری، حجم نمونه و روش نمونه گیری، ابزار تحقیق، اهداف تحقیق، هدف کلی، اهداف جزئی… فرمت فایل دانلودی: pdf فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 22 حجم فایل: 798 کیلوبایت قیمت: 12000 تومان دانلود مقاله با موضوع بررسی موانع خلاقیت در بین کارکنان بیمارستان ارس شهرستان پارس اباد و ارائه استراتژی، در قالب pdf و در 22 صفحه،…

  • دانلود تحقیق با موضوع بررسی تاثیر استراتژی بازاریابی بین المللی بر ساختار تصمیم گیری در شرکت های صادراتی فعال در صنایع غذایی، در قالب word و در 123 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، فصل اول: 1-1- بیان مساله تحقیق، 1-2- اهمیت موضوع تحقیق… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 123 حجم فایل: 1,225 کیلوبایت قیمت: 25000 تومان دانلود تحقیق با موضوع بررسی تاثیر استراتژی بازاریابی بین المللی بر ساختار تصمیم گیری در شرکت های صادراتی فعال در صنایع غذایی، در قالب word و در 123 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه فصل…

  • دانلود گزارش کارآموزی در شرکت پارس نخ، در قالب word و در 84 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن گزارش کارآموزی: تاریخچه شرکت: گروه صنعتی نیکو (سهامی خاص)، مشتمل بر کارخانجات تولیدی پارس نخ- گریس- نابریس و بازرگانی آذین نسج و… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 84 حجم فایل: 66 کیلوبایت قیمت: 3000 تومان دانلود گزارش کارآموزی در شرکت پارس نخ، در قالب word و در 84 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن گزارش کارآموزی: تاریخچه شرکت: گروه صنعتی نیکو (سهامی خاص)، مشتمل بر کارخانجات تولیدی پارس نخ- گریس- نابریس…

  • مهندسان با تعیین خواص مواد به وسیله انجام آزمونهای استاندارد بر روی قطعات آزمون کاملا آشنایند. بیشتر دانستنی های ارزشمند، از قبیل داده های مرتبط به خواص کششی، فشاری، برشی و ضربه ای ماده به کمک این آزمونها به دست می آید، اما این گونه آزمونها ماهیتی ویرانگر دارند… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 58 حجم فایل: 3,071 کیلوبایت قیمت: 7500 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: فهرست مطالب چکیده فصل اول ضرورت بازرسی انواع سیستمهای بازرسی…

  • چکیده امروزه شرکتها صرف نظر از زمینه فعالیت خود (اعم از تولیدی و خدماتی)، برای موفقیت و بقای خود در بازارهای رقابتی و به شدت درحال تغییر جهانی، نیازمند ارائه ارزش بیشتر به مشتریان خود میباشند؛ ارائه ارزش بیشتر از طریق خلق و کسب مزیت رقابتی پایدار امکان پذیر می باشد؛ خلق و کسب مزیت رقابتی پایدار… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 18 حجم فایل: 39 کیلوبایت قیمت: 8000 تومان چکیده امروزه شرکتها صرف نظر از زمینه فعالیت خود (اعم از تولیدی و خدماتی)، برای موفقیت و بقای خود در…

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

1-1شرکت بین المللی توسعه مهندسی پارس جنوبی (پیدکو)

2-1 آشنایی با استان بوشهر

3-1موقعیت میدان گازی

4-1بررسی لایه های نفتی میدان گازی پارس جنوبی

5-1نمودار سازمانی و تشکیلات

فصل دوم: پروژه های محوله به شر کت پیدکو

1-2 –پروژه های انجام شده

2-2پروژه های در حال اجرا

فصل سوم: مطالعات کتابخانه ای

1-3- توسعه فازهای مختلف پارس جنوبی

2-3تاسیسات زیربنایی و پشتیبانی

3-3خصوصیات کشور قطر از نظر اقتصادی

فصل چهارم: مطالعات میدانی

1-4بررسی سیاسی و اقتصادی میدان گازی پارس جنوبی

2-4پالایشگاههای ساحلی

3-4رقابت ایران و قطر در میدان پارس جنوبی.

نتیجه گیری: دستاوردهای توسعه فازهای میدان گازی پارس جنوبی توسط شرکت پیدکو

مقدمه:

ایران بیشترین میزان ذخایر خود را در میدان گازی پارس جنوبی دارد که با کشور کوچک قطر مشترک است. قطر کشوری ایران اگر چه دیر اما اکنون شروع کرده است و دراین باره در آغاز راه است. بسیاری توانایی های قطر را در صادرات گاز به رخ ایران می کشند اما ایران نیز در یک سال اخیر نشان داده که به صورت جدی به دنبال گسترش صادرات گاز است.

اکنون اگر در خلیج فارس کشتی های حاملLNGقطر را مشاهده می کنیم باید در انتظار سالهای پس از 2010برای ایران باشیم تا کشتی های ایرانی از سکوها بارگیری کنند و به سوی چین و هند رهسپار شوند.

اما در این میدان پر از گاز رقابت تنگاتنگی میان ایران و قطر شکل گرفته است و هر بار تشدید می شود

کمال دانشیار، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در این باره می گوید: به نظر، رقابت ایران و قطر بر سر این میدان گازی باعث متضرر شدن دو طرف می شود.

کمال دانشیار معتقد است: در این حالت تنها کشورهای خارج از منطقه با تشدیدی رقابت میان دو کشور ایران وقطر برای هر چه خرید هر چه ارزان تر گاز تلاش می کنند و در این راه تنها آنها هستند که سود سرشاری را از گاز ارزان می برند.

وی قیمت گاز را بیش از این میزان می داند و پیشنهاد می کند که ایران و قطر یک شرکت مشتر ک برای بهره برداری اشتراکی از میدان پارس جنوبی ایجاد کنند.

دانشیار معتقد است که این شرکت باید با بهره برداری هر چه بیشتر از گاز میدان پارس جنوبی، گاز به دست آمده را به صرف پتروشیمی برساند. وی می گوید: با تشکیل شرکتی مشترک ایرانی و قطری می توان دخالت دیگر کشورها در این طرح ها جلوگیری کرد و سودی که اکنون آنها به دلیل گاز ارزان قیمت نصیب خود می کنند می تواند نصیب هر دو کشور شود. اما میدان گازی پارس جنوبی چیست که نمایندگان مجلس نیز در این باره به اظهار نظر پرداخته اند؟

میدان گازی پارس جنوبی با مساحت 700کیلومتر مربع، افزون بر 14تریلیون مترمکعب گاز به همراه 18میلیارد بشکه میعانات در لایه های مختلف خود جای داده است این میدان در 105کیلومتری جنوب غربی بندر عسلویه در آبهای خلیج فارس قرار دارد که ادامه میدان گازی گنبد شمالی امیرنشین قطر است.

توسعه میدان گازی پارس جنوبی در فازهای مختلف با هدف تامین تقاضای روبه رشد گاز طبیعی مورد نیاز کشور و تزریق آن به میدان های نفتی و همچنین صادرات گاز و میعانات گازی، در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار گرفته است و بنادر عسلویه و تمبک به ترتیب در 270و 220کیلومتری جنوب شرقی بوشهر نیز به عنوان منطقه ساحلی برای ایجاد تأسیسات خشکی و توسعه مرحله ای این میدان انتخاب شده اند. فازهای مختلف توسعه میدان پارس جنوبی در بخش ایرانی مشتمل بر تأسیسات ساحلی و تأسیسات دریایی هستند؛ تأسیسات ساحلی به طور عمده مشتمل بر پالایشگاه های گاز، خطوط لوله انتقال شامل سکوهای دریایی و خطوط لوله زیر دریا هستند. به منظور پشتیبانی از فعالیت های این طرح، احداث خطوط لوله انتقال گاز، ساخت فرودگاه بین المللی، شهرک مسکونی، جاده های ارتباطی، مهار سیلاب، اسکله، برداشت آب از دریا و غیره نیز انجام شده است. ذخایر غنی گاز پارس جنوبی دارای ترکیب مناسبی است، زیرا حجم عمده ای از آن را گازهای بوتان و پروپان تشکیل می دهند. که محصولات مرغوبی برای صادرات محسوب می شوند. ارزش تقریبی این محصولات هر تن 200دلار و هر یک فاز سالانه قادر به تولید 600هزار تن است. ایران از زمان کشف این میدان به دنبال مشتری مناسبی برای گاز فراوان آن می گردد.

اروپا، ترکیه، چین، هند و… همه و همه از جمله مشتریانی هستند که ایران برای صادرات گاز به آنها در حال مذاکره است بزرگترین قرار دادهای ایران در زمینه با کشورهای چین، هند و ترکیه منعقد شده است.

ایران اخیرا با هند برای یک معامله 21میلیارد دلاری گازی توافق کرده است. با چین نیز به توافقی بزرگ دست یافته است و اما در همین حال برخی از مقاملات از تلاش قطر برای جایگزینی در پروژه فرضی صادرات گاز به هند خبر می دهند.

پس از سه سال و اندی از امضای قرارداد دهلی نو با تهران برای خرید سالانه5میلیون تن گاز که بعدها به 8میلیون تن نیز افزایش یافت، اکنون به نظر می رسد که هند برای تضمین و تأمین امنیت انرژی خود به ویژه در ارتباط با گاز به دنبال بازارهای دیگری نیز می گردد تا پیش از آن که فرصت ها از دست برود، منابع خود را تغذیه کند. از این رو انعقاد قرار داد تازه هند با قطر به منظور خرید سالانه 5میلیون تن گاز از این کشور که مدت اجرای آن نیز 25سال پیش بینی شده است نباید به معنای درویگردانی دهلی نو از تهران برای احرای قرار داد فی مابین تلقی شود، اما می توان آن را زنگ خطری دانست که در صورت فرصت سوزی بیشتر این فرصت طلایی از دست ایران خارج خواهد شد و تهران بار دیگر امکانی تازه نخواهد یافت که در بازار پر رقابت انرژی هند خودنمایی کند. اهمیت در ک این مطلب بیشتر از این لحاظ مهم است که در منطقه خاورمیانه، نقشه جغرافیایی توزیع گاز به سرعت در حال دگرگونی است.

در نقشه جدید ترکمنستان، قرارداد انتقال گاز به اقیانوس هند از طریق خاک افغانستان و پاکستان را نهایی کرده و قطر نیز با استفاده از سفره مشترک گاز با ایران، به پشتوانه امریکا و اسرائیل در صدد کسب موفقیت ویژه در تجارت جهانی گاز برآمده است. ایران باید موقعیت های تازه را به دقت درک کند.

موقعیت میدان گازی پارس جنوبی:

میدان گازی پارس جنوبی یکی از بزرگترین منابع گازی مستقل جهان است که برروی خط مرزی مشترک ایران و قطر درخلیج فارس قرار دارد و یکی از اصلی ترین منابع انرژی کشور بشمار می رود.

مساحت این میدان 9700کیلومتر مربع است که سهم متعلق به ایران 3700کیلومتر مربع وسعت دارد. ذخیره گاز این بخش از میدان 14تریلیون متر مکعب گاز به همراه 18میلیارد بشکه میعانات گازی است که حدود 9% از کل گاز دنیا و نزدیک به نیمی از ذخایر گاز کشور را شامل می شود. هم اکنون برنامه ریزی های دقیق و کار شناسانه ای به منظور توسعه 22فاز به میزان 625میلیون متر مکعب در روز از این میدان صورت گرفته است. توسعه میدان گازی پارس جنوبی به منظور تأمین تقاضای رو به رشد گاز طبیعی در ارتباط با مصارف خانگی و صنایع، تزریق به میادین نفتی، صاردات گاز و میعانات گازی، خوراک پالایشگاه و پتروشیمی صورت می پذیرد. بدین ترتیب بنادر عسلویه و تمبک در 270و 220کیلومتری جنوب شرقی بوشهر به عنوان منطقه ساحلی برای ایجاد تأسیسات خشکی و توسعه مرحله ای این میدان انتخاب شده اند. با توجه به اینکه این منطقه در مرز استان هرمزگان و بوشهر و در مرکز سواحل خلیج فارس نزدیکترین نقطه به میدان گازی پارس جنوبی می باشد دارای وضعیت سوق الجیشی خاصی است که می تواند مبنای جذب و نگهداشت سرمایه در منطقه باشد.

منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در سال 1377به منظور ایجاد تأسیسات پالایشگاهی و انجام فعالیتهای گوناگون پایین دستی و بالادستی صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین انجام عملیات پشتیبانی و خدماتی به موجب مصوبه هیئت وزیران تأسیس گردید. این منطقه از غرب به روستای شیرینو، از جنوب به خلیج فارس، از شمال به دامنه سلسله جبال زاگرس و از شرق به روستای چاه مبارک محدود می شود. درجه حرارت این منطقه بین 5تا 50درجه و رطوبت نسبی هوا بین 59تا 88درصد متغیر است.

4-1بررسی لایه های نفتی میدان گازی پارس جنوبی:

طرح توسعه و بهره برداری از نفت لایه های نفتی میدان گازی پارس جنوبی که مشترک با کشور قطر می باشد به منظور بهره برداری از نفت این میدان در دو مرحله صورت می گیرد.

در مرحله اول این طرح که پیش بینی می گردد در مدت 19ماه اجرا شود، روزانه 35000بشکه نفت تولید خواهد شد. پس از اجرای مرحله اول طرح و بررسی رفتار میدان، در صورت اقتصادی بودن، مرحله دوم توسعه میدان به منظور تولید روزانه 54000بشکه نفت اجرا خواهد گردید.

طرح توسعه لایه های نفتی میدان گازی پارس جنوبی در تاریخ 27/12/83به شرکت پترو ایران واگذار گردید.

تأسیسات زیربنایی و پشتیبانی:

شرکت نفت و گاز پارس به منظور ایجاد زیر ساختهای بنیادین صنعت نفت و گاز در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اقدام به ساخت تأسیسات زیربنایی و پشتیبانی نیز نموده است:

1خطوط لوله 56اینچ انتقال گاز

این پروژه شامل دو خط لوله به طولهای 72کیلومتر و 67کیلومتر و قطر 56اینچ با پوشش پلی اتیلن برای انتقال گاز تولیدی فازهای 1تا 5به خط لوله سراسری انتقال گاز در منطقه کنگان طراحی و اجرا گردیده است (خط دوم توسط طرح توسعه فازهای 4و 5احداث شده است).

2- ترمینال گوی شناور (SBM)

به منظور صادرات میعانات گازی تولید شده در فازهای 1تا 5طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی نصب یک عدد گوی شناور «Single Buoy Mooring» درفاصله سه کیلومتری از ساحل پیش بینی شده است. میزان بارگیری این گوی شناور 4000تن در ساعت می باشد و امکان بارگیری در کشتی هایی تا ظرفیت 320هزار تن را دارا می باشد. میعانات گازی از طریق یک خط لوله 30 اینچی به این گوی شناور منتقل می شود.

3- شهرکهای مسکونی

الف) احداث 372واحد مسکونی در شهرک توحید واقع در شهرستان جم در فاصله 70کیلومتری عسلویه در زمینی به مساحت 4/16هکتار انجام گردیده و به بهره برداری تحویل شده است.

ب) احداث 1028واحد مسکونی به صورت ویلایی و آپارتمانی در شهرک توحید به همراه تأسیسات خدماتی، آموزشی و فرهنگی در زمینی به مساحت 166هکتار در دست ساخت است.

ج) به منظور اسکان گروه راه اندازی شامل 1086نفر، 55بلوک مسکونی در زمینی به وسعت 17هکتار در شرینو و با زیربنایی در حدود 18500متر مربع ساخته و در حال بهره برداری می باشد. این مجموعه دارای تأسیسات جانبی شامل تجاری، اداری و ورزشی نیز می باشد.

4- ایجاد بزرگراه مواصلاتی

به منظور تردد سریع و بدون خطر کارکنانی که از منطقه جم به عسلویه و بالعکس عزیمت می نمایند بزرگراه چهار بانده جم، طاهری، عسلویه به طول 70کیلومتر مراحل نهایی ساخت را طی می کند.

از طریق این بزرگراه و با احداث راه جم، فیروز آباد، استانهای فارس و بوشهر نیز به یکدیگر متصل خواهند شد. با توجه به کوهستانی بودن منطقه در این بزرگراه 7دستگاه تونل به طول 2500متر و 133دستگاه پل با دهانه و طولهای مختلف احداث گردیده و مراحل نهایی خود را طی می کند.

بهسازی جاده کنار گذر طاهری به طول 11کیلومتر نیز انجام گردیده است.

5-تأسیسات برداشت آب از دریا

این پروژه به منظور تأمین آب مورد نیاز برای سیستم خنک کننده تأسیسات پالایشگاهها و تأسیسات آب شیرین کن فازهای 1تا 10در ضلع جنوبی پالایشگاه فاز یک احداث گردیده است.

ظرفیت آبگیری این آبگیر به میزان 25000متر مکعب آب در ساعت است و عملیات بهره برداری آن در دیماه 1380آغاز گردیده است.

1احداث تأسیسات کنترل و مهار سیلاب فازهای 1و 2و 3

با توجه به بارش بارانهای سیل آسا و وقوع سیل در این منطقه و به منظور ایجاد تأخیر و کنترل سیلاب بوسیله ساخت سد و ذخیره شدن آب در پشت سدهای احداثی و تخلیه تدریجی آن، پروژه احداث تأسیسات کنترل سیلاب صورت پذیرفته است. این پروژه شامل 2سد رسوب گیر، 2سد انحرافی، 2سد مخزنی، 2رشته کانال انحرافی و 2رشته کانال اصلی می باشد.

1تأسیسات اداری و رفاهی

این مجموعه که در زمینی به مساحت 20هکتار احداث گردیده است دارای 2ساختمان اداری، مهمانسراها، سالنهای غذا خوری، مسجد، درمانگاه و زمینهای ورزشی، سالنهای بازی و سالن اجتماعات می باشد.

3-3- خصوصیات کشور قطراز نظر اقتصادی:

هم اکنون در قطر برنامه های مختلفی برای توسعه صادارت گاز اجرا می شود. قطر نیز مانند دیگر کشورهای نفت خیز حاشیه خلیج فارس وابستگی شدیدی به درآمدهای نفتی دارد، از این رو، می کوشد تا سایر منابع درآمدی و نیز سرمایه گذاری های خود را برای تولید بیشتر گاز مایع و محصولات پتروشیمی افزایش دهد. از فعالیت های دیگر این کشور، فراهم کردن امکانات تولید و صدور فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی و به دنبال آن افزایش ارزش افزوده نفت خام و گاز طبیعی است.

این کشور از بخش خصوصی و اشتغال زایی در این زمینه حمایت می کند. نفت در دهه 1760 میلادی در قطر کشف شد و به دنبال آن ثروت عظیمی در دهه های 1770و 1780نصیب این کشور شد. حدود 75درصد در آمد قطر از محل صادرات نفت تأمین می شود. مردم قطر بالاترین میزان در آمدهای سرانه جهان را دارند.

از سال، 1785 «شرکت نفت انگلیس و ایران»، جست و جوی را در قطر آغاز کرد. در سال 1788این شرکت صاحب امتیاز عملیات اکتشافی شد که بعدها به کنسرسیومی مرکب از «شرکت توسعه» (قطر)، «شرکت نفت عراق»، و «شرکت نفت انگلیس و ایران» محول شد.

«شرکت توسعه قطر» که بعدها به شرکت «پترولیوم» تغییر نام یافت، در سال 1791در حوزه دوخان به نفت رسید و در همان سال، دو چاه دیگر در همان مکان حفر کرد. با آغاز جنگ جهانی دوم، قطر از تولید نفت بازماند، ولی پس از جنگ در دسامبر 1807اولین محموله صادراتی «پترولیوم قطر» از پایانه تأسیسات ام سعید بارگیری شد.

شرکت نفت «شل» که امتیاز اکتشاف نفت در مناطق دریایی قطر را در سال 1810در حوزه دوخان به نفت رسید و در همان سال، دو چاه دیگر در همان مکان حفر کرد.

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد و با فرمت

(word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 55

عبارات و واژگان کلیدی:

  • دانلود کارآموزی شرکت بین المللی مهندسی توسعه پارس جنوبی
  • شرکت بین المللی مهندسی توسعه پارس جنوبی
  • گزارش کارورزی شرکت بین المللی مهندسی توسعه پارس جنوبی
  • پروژه شرکت بین المللی مهندسی توسعه پارس جنوبی
  • خرید گزارش کارآموزی شرکت بین المللی مهندسی توس

کلیک برای خرید