گزارش کارآموزی ایران خودرو

دانلود گزارش کارآموزی ایران خودرو (سهامی عام) …

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 85

حجم فایل: 159 کیلوبایت

قیمت: 9000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود گزارش کارآموزی با موضوع دیفرانسیل پیکان و RD در شرکت صنعتی محور سازان ایران خودرو، در قالب word و در 35 صفحه، قابل ویرایش، شامل پیش گفتار، مقدمه، تاریخچه شرکت و عملکرد امور اداری آن، سیکل کاری خط تولید اکسل پیکان و RD، … فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 35 حجم فایل: 855 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان دانلود گزارش کارآموزی با موضوع دیفرانسیل پیکان و RD در شرکت صنعتی محور سازان ایران خودرو، در قالب word و در 35 صفحه، قابل ویرایش، شامل: پیش گفتار مقدمه تاریخچه شرکت و…

 • ایران خودرو یا ایران ناسیونال سابق ابتدا در اوایل دهه 40 با ورود کلیه قطعات از خارج مینی بوس کومر را با ظرفیت 12 سرنشین و به تعداد 100 دستگاه تولید کرد که متاسفانه هم اکنون نمونه ای از آن وجود ندارد. … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 13 حجم فایل: 10 کیلوبایت قیمت: 3000 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: ایران خودرو یا ایران ناسیونال سابق ابتدا در اوایل دهه 40 با ورود کلیه قطعات از…

 • شرکت ایران خودرو در واقع پیکان اولین تجربه ایران از تولید خودرو انبوه بود در ابتدا کلیه قطعات این خودرو از تالبوت انگلستان خریداری و فقط در ایران عملیات مونتاژ، جوشکاری و رنگ آمیزی روی ان صورت می گرفت. از سال 1347 ایران خودرو ساخت بسیاری… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 64 حجم فایل: 39 کیلوبایت قیمت: 7500 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: مقدمه: شرکت ایران خودرو در واقع پیکان اولین تجربه ایران از تولید خودرو…

 • در میان صناع مختلف صنعت خودرو دارای اهمیت بیشتری است زیرا ان را معمولاً مادر صنایع دیگر می نامند. دلیل عمده اهمیت این صنعت عبارتند از: کاربرد وسیع، پچیدگی، گستردگی قطعات مورد نیاز و در نتیجه وسیع بودن کارخانجات مرتبط با این صنعت، ارزش افزوده در صنعت خودرو است… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 8 حجم فایل: 10 کیلوبایت قیمت: 2800 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: مقدمه: الف: آشنایی کلی با مکان کارآموزی 1- تاریخچه سازمان:…

 • گیربکس: این تیپ اتومبیلها دارای گیربکس نوع JB می باشند: L42-B37-C37-S37-L48-B40-B40-C40-S40-F40 تیپ و پسوند تیپ و شماره ساخت بروی پلاکی که روی پوسته کلاچ حک شده است. … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 43 حجم فایل: 19 کیلوبایت قیمت: 5000 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: فهرست مطالب عنوان صفحه گیربکس 1 کنترل مقدار روغن 3 شافت اصلی 4 دیفرانسیل از نوع بلبرینگی 6 انتخاب واشر خار دار 12 تعویض دسته دنده و بوشها 16 تعویض کانال…

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

مقدمه:

گزارش کارآموزی خود را با نام او آغاز می کنم که خالق هستی است.

و شکر خدای را که در موقعیتی قرار گرفتم تا بتوانم با محیطی کاملاً صنعتی آشنا گردم و کاربرد رشته تحصیلی ام را برای اولین بار، خارج از محیط بسته آزمایشگاه تجربه کنم.

در این مدت علاوه بر شناخت لزوم علم شیمی در این صنعت مهم، توانستم طریقه استفاده از آموخته هایم را بیاموزم.

همزمان با حضور در کارخانه، تحولی اجتماعی که لازمه زندگی هر دانشجویی برای وارد شدن به محیط کار است در من بوجود آمد:

با محیط کار و روابط اجتماعی خاص این محیط آشنا گردیدم، لزوم وقت شناسی و حضور بموقع را با تمام وجود دریافتم، و شناخت چگونه بودن در محیطی واحد و در ساعتی معین با انسان های متفاوت برایم جالب بود.

گذر از تجربه هر یک از این مراحل برایم دارای اهمیت و ارزش بسیار است و در اینجا لازم است مراتب قدردانی خویش را از همه دست اندرکاران، سرپرستان و استادان خویش در این مجموعه صنعتی بنمایم، بالاخص «آقای اخگری» سرپرست کارآموزی ام که بی دریغ تجربیات خویش را در اختیارم نهادند و مرا به جرم بی تجربگی کاری از دانستن اندوخته های خویش محروم نساختند و همیشه عمر ممنون ایشان خواهم بود. به نام خدا

ایران خودرو در یک نگاه

نام شرکت: ایران خودرو (سهامی عام)

تاریخ تأسیس: مرداد 1341

میزان سرمایه: 5/1282 میلیارد ریال

نیروی انسانی: 12039 نفر

مساحت: 000/450/3 متر مربع

شرکت ایران خودرو (سهامی عام) در 27 مرداد 1341 و با سرمایه اولیه یکصد میلیون ریال و با یک هزار سهم هزار ریالی تاسیس شد و در شهریور همان سال تحت شماره 8352 در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسید و از مهرماه سال 1342 فعالیت خود را با تولید اتوبوس آغاز کرد و پس از استقرار تجهیزات مربوطه به تولید آخرین مدل اتومبیل هیلمن با عنوان پیکان با ضرفیت اولیه سالانه 6 هزار دستگاه اولین اتومبیل سواری به تولید رسید.

شرکت ایران خودرو که فعالیت خود را با تولید سواری پیکان، اتوبوس و مینی بوس آغاز کرد و به مرور زمان به تنوع حجم تولیدات خود افزود به طوری که در سال 1379 به تولید 176000 دستگاه خودرو با شکستن رکورد و به میزان قابل توجهی کمیت و کیفیت محصولات خود افزایش دهد.

شرکت ایران خودرو با داشتن 70% از سهام تولید بازار بزرگترین تولید کننده خودرو در کشور است.

فعالیت های شرکت را می توان از بدون تاسیس به سه قسمت تقسیم کرد:

الف: 1342 تا 1357

در این سالها سیاست افزایش از طریق مونتاژ به صنعت خودرو در ایران خودرو بوده که روند افزایش داشته و انواع خودرو در این شرکت مونتاژ و به بازار عرضه شد.

ب: از سال 1358 تا 1368

در این سالها با محاصره اقتصادی که ناشی از جنگ تحمیلی باعث شد که در بازار با فراز و نشیب هائی برخوردار گردد.

پ: از سال 1369 به بعد

در این سالها شرکت با تحولات جدیدی وارد بازار شد که قانون خودرو به تصویب رسید.

سال نگاری از تولید سواری و وانت:

1348: وانت پیکان با حجم موتور 1600 سی سی

1369: سواری پیکان با نیروی محرکه پژو 504 با حجم موتور 1800 سی سی

1369: سواری پژو 405 در مدل های GLX , GL با حجم موتور 1600 سی سی

1374: سواری پژو 405 در دو مدل دنده ای و اتوماتیک با حجم موتور 2000 سی سی

1375: آغاز طراحی سمند (خودروی ملی)

1376: سواری پژو 405 با قوای محرکه پیکان (پژو-آردی) با حجم موتور 1600 سی سی

1376: سواری تشریفاتی پژو 405 (لیموزین) با حجم موتور 2000 سی سی

1377: سواری استیشن پژو 405 با حجم موتوری 2000 سی سی

1378: پژو پارسی با حجم موتور 1800 سی سی (انژکتوری)

1370: پژو 206 با حجم موتور 1360 سی سی

1380: سمند (خودروی ملی) با حجم موتور 1800 سی سی (انژکتوری)

ایران خودرو و سازندگی:

ایران خودرو در سال 1373 وارد مرحله نوینی شد که با فعالیت های سازمانی و شرایط بازار و رضایت مشتری، محیط اقتصادی، توقع مردم و رسالت ملی، مورد نظر گرفته شد. دستیابی به دانش فنی و طراحی و ساخت خودروهای جدید (خودکفائی) و قطعات یدکی و ورود به بازار جهانی از اهداف این شرکت است که با اهداف و برنامه ریزی صدها طرح و پروژه های کوچک و بزرگ و اصلاح خطوط تولید و بازسازی و نوسازی ماشین آلات و تجهیزات و بالابردن تولید تنوع بخشیدن به محصولات بوده است که در سال های اخیر این طرح ها به بهره برداری رسید.

عواملی که باعث رشد و شکوفائی شرکت شد عبارتند از:

1- کیفیت در مدیریت و اشاعه فرهنگ رقابتی

2- کیفیت در محصولات و خدمات

3- بهبود مستمر در محصول و خدمات

4- بهبود مستمر در فرآیند با تاکید بر خودروساز شدن

5- کسب حداکثر کیفیت با حداقل هزینه

در ایران خودرو چندین مدیریت (سازمان) وجود دارد که با آنها آشنا می شویم:

مدیریت برش و پرس: این مدیریت که زیر نظر معاونت اجرائی سواری سازی مسئولیت تامین قطعات پرسی را بر عهده دارد که تمام قطعات سواری سازی را تامین می کند قطعات در این مجموعه تولید پرس و قالب و ماشین آلات بر اساس مدارک فنی و استاداردهای تعریف شده باعث شده که این مدیریت با دریافت گواهینامه ایزو 9002 شود که در ایران خودرو این مدیریت شامل بخش های زیر است:

1- سالن پرس غرب و شرقی در کارخانه شمالی

2- سالن برش و خم و فرم پرس

3- سالن کویل بری

4- پروژه توسعه پرس شاپ

مدیریت بدنه سازی:

فعالیت های این سالن تحویل قطعات منفصله بدنه (از سالن پرس و برش و خم) و انجام عملیات جوشکاری و مونتاژ بر روی آن و تحویل بدنه کامل که به سالن رنگ فرستاده می شود که در شرکت این مدیریت دارای سالن های زیر می باشد.

1- سالن بدنه سازی سواری در کارخانه شمالی

2- سالن بدنه سازی وانت در کارخانه شمالی

3- سالن بدنه سازی RD

4- سالن بدنه سازی جدید

که در این مدیرتی با داشتن این سالن ها با تولید 72 دستگاه در ساعت، بدنه کامل به سالن رنگ فرستاده می شود که این مدیریت با راه اندازی خط تولید بدنه 206 و سمند و چهار منظوره کردن خط پژو در سالن بدنه سازی جدید به 132 دستگاه بدنه در ساعت خواهد رسید.

مدیریت رنگ:

بدنه های ارسالی از سالن های بدنه سازی و بعد از عملیات صافکاری که شامل سوراخ کاری، قلع کاری، سنگ و سنباده زنی به اتاق رنگ انتقال می یابد در این سالن از قطعات بدنه چربی گیری مقدماتی، چربی زدائی، فسفاته کاری، الکتروفوروز، سیلر کاری، پاشیدن PVC، سنبادکاری، پاشیدن رنگ آستر، پخت رنگ آستر، صافکاری، بتونه کاری، پوست آب زنی، پاشیدن و پختن رنگ رویه و پولیش کاری می شود که این مدیریت دارای 4 سالن رنگ می باشد.

1- سالن رنگ شماره 1

2- سالن رنگ شماره 3

3- سالن رنگ شماره 2

مدیریت مونتاژ:

این مدیریت مسئولیت مونتاژ نهائی خودروها (اعم از تزئینات و مکانیکی) بر عهده دارد و دارای 3 سالن مونتاژ است

1- سالن مونتاژ شماره 1 (جهت خودروهای پیکان، پژو آردی و پژو 206)

2- سالن مونتاژ شماره 2 (جهت خودروهای پژو 405، پارس و سمند)

3- سالن مونتاژ شماره 3 (جهت خودروهای پیکان و وانت)

مدیریت قالب و پرس: این مدیریت مسئولیت طراحی فرآیندهای تولیدی و کیفی و نظارت مستمر بر پروژه های طراحی و ساخت قالب و خطوط پرس را بر عهده دارد. بنابراین فعالیت های قالب و پرس شامل: کنترل و نظارت فنی بر پروژه های ساخت قالب و پنل کیج، نظارت بر تولید آزمایش قطعات پرسی و اعمال تغییرات بر روی قالب ها به منظور مناقصه و عقد قرارداد.

مدیریت ریخته گری:

این مدیریت با ساخت 6 قطعه چدنی موتور، سیلندر، سرسیلندر، منیفولددود، فلایویل، یاتاقان، چرخ دنده آغاز کرد و در حال حاضر دارای 2 سالن مجزای ریخته گری چدن و آلومینیوم است که در سال های اخیر با توجه به مسئله صادرات به مشتریان خارجی از کیفیت فنی بالاتری برخوردار هستند و این مدیریت دارای گواهینامه ISO 9002 از شرکت BSI، VALEO1000 از شرکت AS 9000 , VALEO از شرکت ASR شد.

مدیریت نیرو محرکه:

این مدیریت متشکل از چهار کارخانه موتور سازی شماره 1 و 2 گیربکس سازی و اکسل سازی است و در زمینه ساخت موتور بنزینی سواری پیکان، پژو، گیربکس پیکان و پژو آردی و اکسل پیکان و پژو فعالیت دارد. کارخانه موتورسازی بزرگترین سازنده موتورهای بنزینی در ایران است و انواع موتورهای پژو 5 XU و XU9 و موتور انژکتوری XU7 مخصوص خودرو پارس و سمند تولید می شود این کارخانه دارای گواهینامه ISO 9002 از شرکت RWTUV اتریش شد و در سال 1379 گواهینامه استاندارد آلودگی ECE1504 برای خودرو پارس و خودروی پژو RD با موتور پیکان 1600 اخذ گردید.

کارخانه گیربکس سازی: در این کارخانه عملیات ماشین کاری بوستر گیربکس، پوستر کلاچ و گلدانی عقب انجام می شود و سپس در خط مونتاژ گیربکس کامل و تست می گردد.

کارخانه اکسل سازی: در کارخانه اکسل سازی اکسل جلوی پیکان و اکسل جلو و عقب پژو و اکسل عقب 206 پژو در این کارخانه تولید می شود.

مدیریت لوازم تکمیلی و تزئینی:

این مدیریت همزمان با تاسیس شرکت در سال 1342 فعالیت خود را شروع کرد و انواع محصولات نظیر صندلی، رودری، باک بنزین و غیره را بر عهده دارد این مدیریت شامل سالن های زیر می باشد:

سالن مونتاژ: تولید رویه گروه پیکان و پژو و رودری پیکان، پژو آردی، پارس و برشکاری پارچه و مشمع مونتاژ صندلی پیکان و وانت و پژو

سالن رنگ جنوبی: رنگ آمیزی قطعات فلزی صندلی و قطعات تکمیلی واحدهای برش شاپ و موتورسازی و اکسل

سالن اسکلت: برش لوله و پروفیل، خم کردن لوله ها، جوشکاری اسکلت صندلی و سوراخکاری اسکلت صندلی ها

سالن درودگری: تولید فیبر رودری پیکان و کلیه قطعات چوبی رودری و صندلی ها

سالن تعمیرات: کارگاه ساخت قالی ها و تعمیر ماشین آلات

سالن جدید فوم: تولید فوم صندلی پژو، آردی و سمند تولید زیرسری مونتاژ توکاری

سالن رنگ شمالی: رنگ آمیزی جلو پنجره و سپر

مرکز تحقیقات ایران خودرو:

در سال 1374 با ایجاد امکانات و دانش فنی روز به طراحی خودرو از جمله خودرو ملی و دانش ملی روز در سطح جهان را کسب کرده است

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد و با فرمت (word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 85

عبارات و واژگان کلیدی:

 • دانلود گزارش کارآموزی ایران خودرو
 • کارآموزی ایران خودرو
 • گزارش کارآموزی در ایران خودرو
 • ایران خودرو سهامی عام
 • کارورزی خودرو
 • کارآموزی رشته مکانیک
 • دانلود کارآموزی در ایران خودرو
 • دانلود گزارش کارآموزی ایران خودرو
 • دانلود گزارش کار
 • خرید گزارش کارآ

کلیک برای خرید