گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر

گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر ایجاد پورتال با استفاده از نرم افزار share point…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 81

حجم فایل: 1,447 کیلوبایت

قیمت: 9000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود نمونه ای از پروژه های پیاده سازی شده مربوط به درس میکرو پروسسور رشته کامپیوتر، این پروژه ها در آزمایشگاه مخصوص این درس، مورد استفاده قرار می گیرند... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: ABS، ASM، LST، BIN، M51، HEX، OBJ حجم فایل: 25 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان دانلود نمونه ای از پروژه های پیاده سازی شده مربوط به درس میکرو پروسسور رشته کامپیوتر، این پروژه ها در آزمایشگاه مخصوص این درس، مورد استفاده قرار می گیرند. عبارات و واژگان کلیدی: درس میکرو پروسسور میکرو پروسسور آزمایشگاه میکرو پروسسور پروژه درس آزمایشگاه…

 • دانلود نمونه ای از پروژه های پیاده سازی شده مربوط به درس مدار منطقی رشته کامپیوتر، این پروژه ها در آزمایشگاه مخصوص این درس، مورد استفاده قرار می گیرند... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: CCT حجم فایل: 94 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان دانلود نمونه ای از پروژه های پیاده سازی شده مربوط به درس مدار منطقی رشته کامپیوتر، این پروژه ها در آزمایشگاه مخصوص این درس، مورد استفاده قرار می گیرند. عبارات و واژگان کلیدی: درس مدار منطقی مدار منطقی آزمایشگاه مدار منطقی پروژه درس آزمایشگاه مدار منطقی پروژه های پیاده سازی…

 • گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر شرکت نگاره… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 54 حجم فایل: 402 کیلوبایت قیمت: 8000 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: تاریخچه پیدایش شبکه کامپیوتری مدل های شبکه اجزای شبکه پروتکل امنیت طراحی اساسنامه امنیتی ICP IP شبکه های بیسیم و... این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد و با فرمت (PDF) در اختیار شما قرار می گیرد. (نکته: شما میتوانید فایل راپرینت کرده و صفحه اول آن را…

 • دانلود گزارش کارآموزی با موضوع رشته کامپیوتر، شرکت مخابرات، در قالب docx و در 25 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، معرفی محل کارآموزی، چارت سازمانی، معرفی بستر کارآموزی، ساختار مراکز تلفن، شبکه شهری، مرکز مخابراتی، سالن MDF، اتاق PCM، نتیجه گیری… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 25 حجم فایل: 4,086 کیلوبایت قیمت: 3500 تومان دانلود گزارش کارآموزی با موضوع رشته کامپیوتر، شرکت مخابرات، در قالب word و در 25 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه معرفی محل کارآموزی چارت سازمانی معرفی بستر کارآموزی ساختار مراکز تلفن شبکه شهری مرکز مخابراتی سالن…

 • دانلود پروژه مهندسی کامپیوتر با موضوع آزمایشگاه معماری کامپیوتر با نرم افزار max+plus، این پروژه، طبق جدول و در محیط max+plus درست شده است alu, ثبات ها (ar,dr,...) و حافظه هر کدام در یک صفحه طراحی شدند و بعد در یک صفحه، این ها به هم متصل شده است... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: zip حجم فایل: 1,024 کیلوبایت قیمت: 6000 تومان دانلود پروژه مهندسی کامپیوتر با موضوع آزمایشگاه معماری کامپیوتر با نرم افزار max+plus، این پروژه، طبق جدول و در محیط max+plus درست شده است alu, ثبات ها (ar,dr,...) و حافظه…

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

مقدمه

قطعا مطلع هستید که اولین بار شبکه غیر محلی در سال 1960 توسط آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته سازمان

دفاع آمریکا با نام آرپانت متولد شد.

در آن زمان تنها هدف از طراحی این شبکه حول این محور بود تا هر کامپیوتر به کامپیوتردیگری متصل شود و پیامهای ارسالی بتوانند از یک نقطه شبکه به هرنقطه دیگر، از مسیرهای مختلفی بگذرند که با گذشت زمان و ارتباط این شبکه با چندین شبکه ارتباطی دیگر مفهوم جدی تری به نام اینترنت بوجود آمد.

احتمالا آن زمان کمتر کسی باور می کرد که این شبکه به چنان عظمتی دست می یابد که مدیریت و کنترل آن چه در بخش مدیریتی و چه در بخش فنی نیاز به هزینه و متخصصین ویژه ای خواهد داشت.

اما با نظریه World Wide Web که امروزه میلیون ها بار اطلاعات اینترنت توسط انواع مروگر ها بدست میلیون ها کاربر اینترنت مرور می شود علم اینترنت پا به مرحله جدیدی گذاشته است. مرحله ای پیچیده با کاربری فوق العاده آسان که همین آسان بودن دسترسی بعضا برخی از کاربران را به اشتباه می¬اندازد که وب همان اینترنت است!

هدف از نظریه World Wide Web چیزی نبود جز دسترسی آسان و سریع به خدمات و محتویات اینترنتی از طریق یک Application خاص با قابلیت های مشخص که با ورود این Application ها گام جدید تری در عرصه سرویس دهی اینترنتی و نیز طبقه بندی اطلاعات در اینترنت به وجود آمد و این رقابت تا جایی رسید که کیفیت، ظاهر و امنیت مرورگر ها نیز برای کاربران مهم تلقی شد و بازار گرمی را برای سازندگان مرورگر ها به وجود آورد.

گسترش اطلاعات و سرویس دهی اینترنتی توسط وب سایت ها چنان رشد چشمگیری داشته است که بعید است کسی نام تمامی وب سایت های موجود در اینترنت را از حفظ باشد چرا که می بایست هر روز نام های کوتاه و بلند 20000 سایت جدید را بخاطر بسپارد!

از آنجائیکه با حیات وب، کاربری آسان انگیزه اصلی کاربران اینترنت جهت استفاده از این شبکه می باشد پس قطعا دور از ذهن است یک کاربر اینترنتی راضی شود برای استفاده از چندین خدمات مورد نیازش هر روز به چندین سایت سرکشی کند و برای استفاده از آنها مجبور به ثبت نام های تکراری و نیز محافظت از چندین شناسه و رمز عبور متفاوت باشد، از همین رو وب ناخواسته به نسل جدیدی از سرویس دهی رسید که امروزه همگی آنرا با نام وب پورتال می شناسند.

با تشکر از اساتید محترم

فهرست:

معرفی محل کارآموزی… 5

تعریف پورتال… 8

ویژگی پورتال… 10

انواع پورتال… 14

موتور جست و جوی پورتال… 28

وب پورتال چیست؟ … 32

معرفی نرم افزار SHARE POINT… 35

نحوه کار بر روی پورتال… 48

معرفی WEBPART… 51

معرفی محل کارآموزی:

مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

شهید بهشتی.

این مرکز در جهت ارتقا سطح نرم افزاری و سخت افزاری در حوزه IT دانشگاه

قدم بر می دارد.

عمده فعالیتهای مرکز در طول سالهای 82تا86 به پنج دسته ذیل تقسیم می¬گردد.

• نرم افزار

• سخت افزار

• شبکه و اینترنت

• آموزش

• نظارت و اجرای پروژه های IT

بخشی از پروژه های در حال اجرا عبارتند از:

• طرح جامع اتوماسیون اداری. (ERP)

• تهیه RFP و برگزاری نشست های فنی با کارشناسان سایر مراکز.

• برگزاری مناقصات.

• کمک در راه اندازی نرم افزار.

• پروژه پورتال.

• ارتقاء سطح علمی کاربران با برگزاری کلاس ICDL.

• تولید CD های آموزشی جهت ارتقاء سطح علمی کاربران.

• کتابخانه الکترونیکی و آموزش الکترونیکی مباحث مختلف IT.

• بررسی امکانات موجود جهت ارائه سرویس آموزشی از راه دور E-Learning.

• مطالعه و انجام تحقیقات جهت راه اندازی سرویس مبتنی بر web مثل ویدئو کنفرانس، تله کنفرانس، و تحقق سلامت الکترونیک.

• برگزاری همایش ها و سمینارها در جهت اعتلای سطح مرکز.

فعالیت های بخش نرم افزار این مرکزشامل موارد زیر می باشد:

1. شامل ارائه کلیه خدمات ایجاد و نگهداری صفحات الکترونیکی و اختصاص Child Domain به مراکز تحت پوشش دانشگاه.

2. درج اخبار و آگهی¬های اطلاع ¬رسانی¬ جهت آگاهی بازدیدکنندگان از آخرین اطلاعات مربوط به دانشگاه، همایشها و کنگره های مربوطه.

3. ایجاد و پشتیبانی بانکهای اطلاعاتی مورد نیاز جهت واحدهای دانشگاه.

4. به روز رسانی برنامه ها و نرم افزارهای موجود در FTP دانشگاه.

5. انتخاب و پیاده سازی نرم افزارها.

6. نگهداری و پشتیبانی نرم افزارها.

تعریف پورتال

تعریف اولیه پورتال بسیار ساده است: مکانی (Hub) که ساده ترین کاربران اینترنت با رجوع به آن بتوانند به راحتی از سرویس های متداول در اینترنت بهره مند شوند و یا اطلاعات مورد نیاز خود در را بدست آورند . هریک از این کلمات دقیقا نشان دهنده ویژگی خاصی از پورتال هستند:

مکان: در اکثر موارد پورتال به عنوان یک وب سایت با ویژگی های خاص شناخته می شود. این وب سایت می تواند یک واسط (Interface) بین کاربران و تعدادی وب سایت زیر مجموعه پورتال باشد و یا اینکه به عنوان وب سایتی واسط، بین کاربران و اینترنت قرار گیرد. اما تعاریفی نیز وجود دارند که مستقیما از لغت وب سایت استفاده نکرده در این مورد سکوت می کنند: پورتال دروازه ای است به سایتهای دیگر و یا پورتال نقطه ورود کاربران به اینترنت است .

ساده ترین کاربران: کاربرانی که به پورتال مراجعه می کنند، لزوما کاربران حرفه ای اینترنت نیستند. پورتال این توانایی را به کاربران می دهد که حتی کم تجربه ترین آنها بتواند از اطلاعات و سرویسهای ارائه شده استفاده کند. بر حسب نوع پورتال، کاربران آن نیز متفاوتند و شامل کاربران معمولی، مشتریان، تولیدکنندگان، کارمندان سازمان و… باشند.

سرویس های متداول در اینترنت: هر وب سایتی بر حسب نوع فعالیت کاری خود ارائه دهنده سرویس خاصی است. اما یک پورتال باید توانایی ارائه سرویس های عمومی باشد نظیر سرویس پست الکترونیک رایگان، انجمن، تالار گفتگو، اخبار، نقشه های مرتبط با موضوع پورتال، جستجو در سایتهای زیر مجموعه و اینترنت، شخصی سازی توسط کاربر و شخصی سازی توسط پورتال (Tailoring) باشد. در پورتالهای تجاری خدمات خرید و فروش آنلاین، ارائه کاتالوگ و سیستمهای پرداخت لحاظ می گردند.

اطلاعات مورد نیاز: یکی از ویژگی های پورتال دریافت اطلاعات از سایتهای دیگر (Content aggregation) است. پورتال تنها دریافت کننده اطلاعات است و آنها را به اشتراک می گذارد. به عبارت بهتر پورتال اطلاعاتی که در سایتها و پایگاههای مختلف وجود دارد را سازماندهی کرده و نمایش می دهد. در نظر داشته باشید که این اطلاعات باید استاندارد شده باشند.

بنابراین:

پورتال، تولید کننده و مدیریت کننده اطلاعات نیست.

پورتال، استاندارد کننده اطلاعات نیست.

پورتال، یک وب سایت همه کاره نیست.

به عبارت دیگر پورتال چهارچوبی است که اطلاعات و سرویسهای منابع مختلف را کنار یکدیگر قرار داده و تحت یک طرح امنیتی ارائه می دهد. با استفاده از پورتال می توان به یکپارچه سازی سیستمهای مجزا کمک کرده و کاربران را برای استفاده از خدمات موجود یاری داد.

این مقاله پورتال را در سه بخش مورد بررسی قرار می دهد:

ویژگی های پورتال

انواع پورتال

اجزای فنی پورتال

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد و با فرمت

(word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 81

عبارات و واژگان کلیدی:

 • ایجاد پورتال با استفاده از نرم افزار share point
 • نرم افزار share point
 • کارآموزی ایجاد پورتال
 • گزارش کارآموزی ایجاد پورتال با استفاده از نرم افزار
 • کارورزی
 • دانلود کارآموزی رشته کامپیوتر
 • دانلود گزارش کارآموزی نرم افزار
 • دانلود گزارش کار

کلیک برای خرید