پدیده پیر شدن جمعیت جهان

پدیده پیر شدن جمعیت جهان به دلایل: کاهش میزان مرگ و میر ناشی از پیشرفتهای علوم پزشکی، بهداشت، آموزش و پرورش و در نتیجه افزایش نرخ امید به زندگی و طول عمر، از چنان درجه اهمیتی برخوردار است که عدم توجه به آن جامعه انسانی را در آینده ای نزدیک در مقابل مسائل و مشکلات بسیار پیچیده تر و چه بسا لاینحل قرار…

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 52

حجم فایل: 266 کیلوبایت

قیمت: 10000 تومان

فهرست مطالب:

بیان مسئله

اهمیت موضوع

هدف از تحقیق (ادبیات مسئله)

چهارچوب تحقیق (چهارچوب نظری – نظریه)

فرضیه

تعریف مفاهیم

روش تحقیق

نتیجه گیری و پیشنهادات

منابع

قسمتی از متن:

پدیده پیر شدن جمعیت جهان به دلایل: کاهش میزان مرگ و میر ناشی از پیشرفتهای علوم پزشکی، بهداشت، آموزش و پرورش و در نتیجه افزایش نرخ امید به زندگی و طول عمر، از چنان درجه اهمیتی برخوردار است که عدم توجه به آن جامعه انسانی را در آینده ای نزدیک در مقابل مسائل و مشکلات بسیار پیچیده تر و چه بسا لاینحل قرار خواهد داد.

درصد جمعیت سالمندان تحقیقاً در کلیه کشورها به طور منظم رو به ازدیاد است. امروزه حدود یک میلیارد نفر از جمعیت جهان را افراد سالمند بالای 60 سال تشکیل می دهند. طبق سرشماری جمعیت جمهوری اسلامی ایران در سال 1375، حدود 6/6% کل جمعیت 65 میلیون نفری کشور را سالمندان 60 سال به بالا تشکیل می دهند. در غالب جوامع زنان نسبت به مردان از عمر طولانی تری برخوردارند و به همین جهت بخش اعظم جمعیت سالمندان را زنان سالخورده تشکیل می دهند. وجود نابرابری های اقتصادی و عدم کفایت خدمات اجتماعی، مراقبتهای پزشکی و غیره سبب گردیده تا این گروه از آسیب پذیرترین اقشار اجتماعی باشند.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • پدیده پیر شدن
  • جمعیت جهان
  • جمعیت شناسی

کلیک برای خرید